Recenze na knížku: Magie ☺

recenze

Magie - rituály, cvičení, zaříkadla a rady (2014) / Knihomolka :)
Recenze na knížku: Magie ☺
Když mi Magie přišla nevěděla jsem co mám od této knížky očekávat. Podle anotace se mi líbila, ale i přesto jsem byla jako na trní co se bude v knížce vlastně psát. Je totiž velmi důležité, jak toto téma autorka pojala a hlavně, jak ho chce předat čtenářům.

Jak už tedy říká popis knížky, dozvíme se zde informace o magii-ale né o žádné takové jakou známe z Harryho Pottera nebo ze seriálu Čarodějek :D Jako malí jsme díky těmto filmům a seriálům chtěli být snad všichni čarodějové, abychom mohli oplývat nadpřirozenými schopnostmi, nebo aspoň předpoklady k tomu vyrábět čarovné lektvary, díky kterým bychom byli krásní, chytří a úspěšní! ☺ :D
Musím Vás tedy bohužel zklamat→tahle knížka Vás nenaučí zastavit čas ani číst lidem myšlenky :D (i když bychom to v realitě často potřebovali!)

Na začátku knížky se dozvídáme pár věcí od autorky-to proč tuto knížku napsala, jak dlouho se tomuto odvětví věnuje a také nám říká, co bychom od této knížky měli očekávat.. A potom se už se pouštíme do jednotlivých kapitol.
Asi si představujete, že se v knížce bude psát o tom, jak trhat byliny za úplňku na šibeničním vrchu apod.. Ano bylinkám zde bude věnovaná taky kapitola, ale né takto.. Spíše se zde dozvíte jaké má která bylinka účinky na naše tělo a mysl, a vzhledem k tomu, že se v této době na bylinky lidé obracejí při různých onemocněních (těla i duše) čím dál častěji, je to tedy opravdu aktuální téma..


"Dokazujeme logikou,
ale objevujeme intuicí"
-Jules Henri Poincaré


Ale co se snaží autorka v této knížce vysvětlit, je samotné pojetí magie. Když slyšíme slovo MAGIE vybaví se nám bublající lektvary v karafách, bylinky a různé kouzelnické náčiní. V této knížce se ale autorka zaměřila na magii, kterou má každý člověk..a to v sobě→buď pozitivní nebo negativní energie člověka.

Určitě jste se už s nějak energeticky naladěným člověkem setkali-s tím pozitivním rádi komunikujete a když jste s ním cítíte se "nabytí" a plní energie, negativně laděným lidem se naopak snažíte podvědomě vyhýbat, protože na Vás neustále přenášejí své problémy a strasti...a pak jsou kolem nás ještě lidé, kteří z nás vyloženě energii čerpají, takže po setkání s ním jsme vyšťavení jako nikdy ( s takovým typem člověka se určitě setkal ve společnosti každý z nás!). Také se zde dozvídáme informace o empatičnosti, kamenech, měsících v roce a taky o barvách-které mají taky určitý smysl..

Knížka byla napsána vážně moc dobře a já jsem se do ní okamžitě začetla. :)
Je v ní tedy spousta zajímavých informací a rad, které člověk ( který se o nějakou věc, o které jsem mluvila, nebo kterou si přečetl v anotaci zajímá) určitě ocení. ☺

Komentáře (0)

kniha Magie - rituály, cvičení, zaříkadla a rady recenze