Recenze na knížku: Lepší život ☺

recenze

Lepší život (2014) / Knihomolka :)
Lepší život

Jelikož na nás čekají 2 příběhy, budou i 2 hlavní hrdinové, a to Mathilde a Yann. Každý je úplně jiný→Mathilde je 24, má práci, která ji ale neuspokojuje, žije v Paříži a je(momentálně) bez přítele...Yann má přítelkyni a zatím nenašel dobrou práci. Jedno je ale spojuje→ nejsou ŠŤASTNÍ! V jejich životě jim něco chybí a oni se jednoho dne prostě rozhodnout jít do toho \"po hlavě\" a změnit to.

Každý z hrdinů byl úplně jiný, což bylo dobře. Mohli jsme si tak představit naprosto jiné charaktery. Abych ale řekla pravdu já jsem si ani k jednomu nevytvořila nějaké \"pouto\". Jejich příběhy byli hodně k zamyšlení a taky pravdivé, ale oni sami mi nějak nesedli-asi to je i proto, že mám jiný věk než oni a nemůžu tedy posoudit, co bych JÁ za 5 nebo 6 dělala...

Jako první nám svůj příběh vypráví 24-letá Mathilde, která už od začátku
není se svým životem úplně spokojená..Má sice práci, ale ta ji nenaplňuje..Má sice spolubydlící a v nich i kamarádky, ale jsou chvíle, kdy jí opravdu lezou na nervy..Je sice obklopena lidmi, ale i přesto si připadá opuštěná...

Jednoho dne se ale něco stane. Něco její dosavadní život obrátí vzhůru nohama a ona začne jednat. Ztratí kabelku, ve které má všechny své doklady a potřeby ..a také 10 000 eur.! A když už je smířená se všemi možnými následky, stane se opravdový zázrak→její tašku najde neznámý muž, se kterým se sejde v baru kvůli předání nalezené kabelky. Už od pohledu je divný, nehezký a Mathilde se nemůže dočkat až bude z baru pryč. JENŽE těch pár desítek minut co spolu promluví nakonec Mathilde doženou k tomu, že o několik měsíců později rozhodně ZMĚNIT SVŮJ ŽIVOT.

Ve druhém příběhu se setkáváme s 26-letým Yannem, který nemůže sehnat dobrou práci..Má přítelkyni, ale jejich vztah už není to co býval-jsou spolu spíše ze zvyku, než kvůli lásce.. A když Yann častokrát prochází kolem Seiny, má chuť do ní skočit a utopit se..
A stejně jako tomu bylo u Mathilde se jednoho dne něco stane.. Něco, přesněji tedy Yannův soused, který ho pozve na večeři, mu otevře oči a on se rozhodne ZMĚNIT SVŮJ ŽIVOT.

"Nic už není jak má být, a já především" - Mathilde

"Představuju si její chladný dotek, šaty, co se nafouknou, než ztěžknou, šok, křik, který z tebe vyjde, strnulost..Všichni si to představujou ne? " - Yann
(o Seině)

Tyto dva příběhy mě při čtení anotace opravdu zaujaly, protože mi oba přišly velmi aktuální→Není totiž stereotyp, citová vyprahlost a touha po změně něčím s čím se setkáváme dennodenně? Já myslím, že je! Každý by určitě našel situaci, kdy se cítil podobně jako naši hrdinové, ale né každý se zachoval jako oni..
Oba příběhy byly napsané velmi úvahově, takže člověka nutily se zamyslet nad problémy života i nad tím, jaký život vlastně vedeme a jestli jsme s ním spokojeni. A to se mi právě na příběhu líbilo..Mám ráda, když se u knížky můžu hlouběji zamyslet. A to se autorce rozhodně u této knihy povedlo! Ale nebojte se, že by se jednalo o nějaké dílo, které by se hemžilo odbornými termíny. Nic takového. Autorka píše velmi čtivě a i to, že občas použije ostřejší výrazy, rozhodně dodá na čtivosti.