Recenze: Den co den

recenze

Den co den (2013) / Knihomolka Nell
Recenze: Den co den
Hlavním hrdinou je duše, energie, jak se vám zlíbí. Děj ale vypravuje v mužském rodě. Jmenuje se A.
A se probouzí každý den v jiném těle. Má to takhle od malička a ani on sám neví proč nebo podle jakého mechanismu mu jsou vybírána těla.
Nejdřív působil spokojeně, protože se alespoň nikdy nemusel k ničemu vázat, vždyť žil za daného jedince pouze na jediný den...Měl zásadu, aby tělo majiteli vrátil přesně v takovém stavu, v jakém do něho vstoupil, a současně se nechtěl nikomu do života moc plést.
Akorát přežil jeden jediný den a potom o půlnoci se přemístil do jiného těla...Pokud to šlo, snažil se spát, protože ho to při bolesti hrozně bolelo, koneckonců nervové tkáně se zkrátka rvou z těla ven.. Známe určitě i příjemnější záležitosti:-)

Jenomže jednou se ocitl v těle Justina. Všechno se změnilo.
Strávil jeden báječný den se svou dívkou a zamiloval se do ní.
Od téhle chvíle ať byl v jakémkoliv těle, se s touto dívkou snažil zkontaktovat a chtěl, aby se mezi nimi vytvořil vztah...

Umíte si to představit?
Vztah mezi člověkem s někým, kdo je každý den v jiném těle? Jednou by vám na rande přišel drogový závislák, podruhé dívka se sklonem k sebevraždě a potřetí stopadesátikilový mladík a potom sexbomba, po které se každý ohlíží?
Každý den se probudíte v jiné části země a chcete mít vážný vztah s někým stálým?
Nemůžete vedle něho usnout, nemůžete být představeni rodině...
Jenže je tu jeden problém, oba se milují.


Tahle kniha mi vážně vzala vítr z plachet. Byla naprosto skvělá, zbožnuji, když autor přijde s něčím novým. Někdo by možná hledal spojitost s Hostitelem, rozdílů je spousta, ale ano, A také hostoval v těle, ale jen po dobu jednoho dne.
Vždy potom mohl rozhodnout o tom, kolik si toho daná osoba bude z "ukradeného" dne pamatovat...


Pokud tuhle knihu máte doma, přečtěte si ji! Konec byl dojemný, nečekaný.
Den co den je opravdu čtivý příběh, který vám otevře oči, protože si uvědomíte, jak je skvělé probouzet se stále jako vy.

Komentáře (0)

kniha Den co den recenze