RC: Znovuobjevení těla, vzkříšení duše

Autor: Deepak Chopra
Nakladatelství: Beta - Dobrovský
Rok vydání: 2014

Jak stvořit nové já?
To všechno se dozvíte v této knize. Je to docela objemná příručka a myslím, že tam skutečně nic nechybí. Je to prokládané příběhy, které mají nějaké hluboké ponaučení a celkově je to moudrá kniha.
Není to sice kniha typu: Lehnu si do postele a budu číst celý den... Je to četba pro lidi, kteří by se chtěli kapku změnit nebo, jako v mém případě, je zajímá psychika a duše.
Styl spaní je hodně zajímavý, je vidět, že autor toho o tom, co píše, ví hodně. Musí to být velice moudrý člověk. Čte se to příjemně, ale jak už jsem zde zmínila, není to četba a několik hodin, člověk na to musí mít náladu.

Je správné žít ukrytý za hranicemi?

Autor tam hodně zmiňuje náboženství, což mě poněkud rozčilovalo, ale poté, co jsem se nad tím, co píše, zamyslela, usoudila jsem, že to k tomu vlastně patří. Každý totiž v něco věříme, i když si to třeba nechceme přiznat.
Píše o transformaci člověka a poskytuje čtenářům duchovní techniky, jak se změnit. Po dočtení jsem usoudila, že to zkoušet nebudu, ale ta kniha ve mě zanechala hodně a myslím, že budu po dočtení jednat trochu jinak, než před tím...

Knihu bych určitě doporučila čtenářům, ale i nečtenářům, které zajímá lidská duše a psychika. Když se do toho člověk dokáže ponořit, nedá mu to spát.
Já se přiznám, že ani nevím, proč jsem si tuhle knihu objednala, ale nelituji toho. Dost možná mě nějakým způsobem přitahovala obálka, neboť ta je velice zvláštní a ojedinělá.