RC: Střípky duší

recenze

Střípky duší (2012) / KatnissLavender
RC: Střípky duší
Tak tuhle knihu si prostě musíte přečíst! Je to jedna z nejoriginálnějších a nejhezčích knížek žánru YA co jsem kdy četla. Vždycky se mi líbily knihy okořeněné magií, mystikou, duchařinou atp. Tady je opravdu zajímavým způsobem podána komunikace s duchy i to, jak jim lze pomoci dostat se na onen svět. Já osobně si myslím, že by to tak nějak podobně, ovšem ne takto složitě, mohlo být i ve skutečnosti.

Příběh mne pohltil hned od první strany. Ani se nestačíte rozkoukat a už se něco děje. Děj ubíhá v příjemném tempu, ze začátku mi trochu vadilo až moc podrobné popisování souznění duší a věcí s tím spojených, ale to se postupem času zlepšilo.

Hlavní postavy mi byly sympatické od první chvíle, líbil se mi Aldenův nástup na scénu, nebo to bylo spíš prostředí ve kterém k tomu došlo? Nevím...

Docela mě mrzí, že se úplně nedořešila jedna dosti důležitá záležitost se zlovolnou duší a tak mě napadá, že vlastně už to by mohl být důvod k napsání dalšího dílu, který bych si opravdu s chutí přečetla. Jenže to vypadá, že je příběh ukončen a že se žádné další pokračování nechystá... škoda.


"Naděje je až do poslední chvíle."

Musím také ještě zmínit skvělý a pro mne nečekaný zvrat na konci knihy, který mne opravdu zasáhl a donutil soucítit s postavami a hlavně mě přiměl myslet si, že by snad vše nemuselo dopadnout podle mých představ. Víc ale neprozradím, to si musíte přečíst sami.

V neposlední řadě bych chtěla ještě vychválit obálku, která se mi opravdu hodně líbí a byla i jedním z důvodů, proč jsem se rozhodla tuto knihu přečíst.Sečteno, podtrženo, právě jste přečetli možná průměrnou recenzi, ale na opravdu skvělou knihu a já doufám, že jsem vás nahlodala a alespoň trošku nalákala na její přečtení, protože to rozhodně stojí za to!


Celkové hodnocení: 90%

Komentáře (3)

kniha Střípky duší recenze

KatnissLavender
18.04.2015

RC je celkem běžně používaná zkratka pro slovo recenze...

Koka
17.04.2015

Sandik: YA = young adult, tj. mladý dospělý, což je nějaký nový žánr literatury, vynalezený zřejmě - americkými nakladately. Také jsem až do svého vstupu na DK o ničem takovém neslyšla, a po svém vstupu na DK jsem zas nabyla dojmu, že tento "žánr" (čti komerční tah) je - soudě podle jeho výskytu v komentářích - nejfrekventovanějším žánrem a jediným způsobem jak dostat ke čtení věkovou skupinu, která už nečte pohádky, ale ještě ji nezajímají ani dějiny umění či příručky finanční gramotnosti :=)).
A na to vysvětlení RC - pokud ho sem někdo vloží - jsem také zvědavá.

Sandik
17.04.2015

Že jsem tak smělý, co je to "žánr YA" a proč má recenze v názvu písmenka "RC". Co já vím, tak tahle zkratka označuje rádiem řízené modely, což ale asi nebude to pravé ořechové...