RC: Střípky duší

recenze

Střípky duší (2012) / KatnissLavender (454 views)
RC: Střípky duší
Tak tuhle knihu si prostě musíte přečíst! Je to jedna z nejoriginálnějších a nejhezčích knížek žánru YA co jsem kdy četla. Vždycky se mi líbily knihy okořeněné magií, mystikou, duchařinou atp. Tady je opravdu zajímavým způsobem podána komunikace s duchy i to, jak jim lze pomoci dostat se na onen svět. Já osobně si myslím, že by to tak nějak podobně, ovšem ne takto složitě, mohlo být i ve skutečnosti.

Příběh mne pohltil hned od první strany. Ani se nestačíte rozkoukat a už se něco děje. Děj ubíhá v příjemném tempu, ze začátku mi trochu vadilo až moc podrobné popisování souznění duší a věcí s tím spojených, ale to se postupem času zlepšilo.

Hlavní postavy mi byly sympatické od první chvíle, líbil se mi Aldenův nástup na scénu, nebo to bylo spíš prostředí ve kterém k tomu došlo? Nevím...

Docela mě mrzí, že se úplně nedořešila jedna dosti důležitá záležitost se zlovolnou duší a tak mě napadá, že vlastně už to by mohl být důvod k napsání dalšího dílu, který bych si opravdu s chutí přečetla. Jenže to vypadá, že je příběh ukončen a že se žádné další pokračování nechystá... škoda.


"Naděje je až do poslední chvíle."

Musím také ještě zmínit skvělý a pro mne nečekaný zvrat na konci knihy, který mne opravdu zasáhl a donutil soucítit s postavami a hlavně mě přiměl myslet si, že by snad vše nemuselo dopadnout podle mých představ. Víc ale neprozradím, to si musíte přečíst sami.

V neposlední řadě bych chtěla ještě vychválit obálku, která se mi opravdu hodně líbí a byla i jedním z důvodů, proč jsem se rozhodla tuto knihu přečíst.Sečteno, podtrženo, právě jste přečetli možná průměrnou recenzi, ale na opravdu skvělou knihu a já doufám, že jsem vás nahlodala a alespoň trošku nalákala na její přečtení, protože to rozhodně stojí za to!


Celkové hodnocení: 90%

Komentáře (3)

kniha Střípky duší recenze

KatnissLavender
18.04.2015

RC je celkem běžně používaná zkratka pro slovo recenze...

Koka
17.04.2015

Sandik: YA = young adult, tj. mladý dospělý, což je nějaký nový žánr literatury, vynalezený zřejmě - americkými nakladately. Také jsem až do svého vstupu na DK o ničem takovém neslyšla, a po svém vstupu na DK jsem zas nabyla dojmu, že tento "žánr" (čti komerční tah) je - soudě podle jeho výskytu v komentářích - nejfrekventovanějším žánrem a jediným způsobem jak dostat ke čtení věkovou skupinu, která už nečte pohádky, ale ještě ji nezajímají ani dějiny umění či příručky finanční gramotnosti :=)).
A na to vysvětlení RC - pokud ho sem někdo vloží - jsem také zvědavá.

Sandik
17.04.2015

Že jsem tak smělý, co je to "žánr YA" a proč má recenze v názvu písmenka "RC". Co já vím, tak tahle zkratka označuje rádiem řízené modely, což ale asi nebude to pravé ořechové...

KatnissLavender také napsala

Líbali jsme seLíbali jsme se
recenze
Druhá dceraDruhá dcera
recenze
Zlatodějové (trojkniha 1., 2. a 3. díl)Zlatodějové
recenze
Na velké planiněNa velké planině
recenze
TyRC: Ty
recenze