RC: Na hraně zapomnění

recenze

Na hraně zapomnění (2014) 4 z 5 / Nelin
Na hraně zapomnění

Na hraně zapomnění je další mladiství románek, kterých je nyní na trzích mraky, ale přesto jsem si tuto knihu docela oblíbila, jenže po nějakých těch uplynulých stranách se mi zdálo, že se to autorce vymklo z rukou. Nejdřív mi to připadalo, jako úplně normální román o holce, která ten život nemá jednoduchý a je jím dost poznamenaná a o neobyčejně krásném a tajemném klukovi - chodící klišé. Jak už anotace prozrazuje (Na mé gusto toho je příliš mnoho, myslím, že by neměla být tak obsáhlá.), Camryn a Andrew se rozhodnou, že budou žít život jinak, než ostatní lidé, že budou cestovat.

Camryn je krásná dívka a podle Andrewa je nebyčejná. Skutečně mi byla sympatická, ale jen asi do druhé poloviny knihy. Hodně se s Andrewem sblížili a začala mi hodně připomínat Bellu ze Stmívání. Občas jsem myslela, že jí odstřelím, ale zachránilo jí to, jak se zachovala na konci, to jsem na ní trochu názor pozměnila.
Andrew je takové to chodící klišé. Je dokonalý, ale přes to jsem tam našla i chyby, neboť jen v očích Camryn mohl být dokonalým a jelikož se v knize střídají pohledy, bylo to často. Nemohu tvrdit, že jsem si ho neoblíbila. Když byl příběh psán z jeho pohledu, bavilo mě to ještě více, protože Andrew je takový tajemný a vždy jsem se dozvěděla něco, co bych mohla vložit do neviditelné skládačky, ale ty nejdůležitější části mi stejně chyběly.

"Jen pořád něco rozebírat a plánovat je k ničemu. Když pořád rozebíráš minulost, nepohneš se z místa. Stejně tak tě drží zpátky, když pořád jen plánuješ budoucnost. To pak trčíš pořád na místě. Žij touhle chvílí, kdy je všechno, jak má bejt. Přestaň zbytečně vzpomínat na minulost a dostaneš se, kam se chceš dostat, mnohem rychlejc. A bez boulí na silnici."

Nikdy jsem neměla problém se začíst. Autorka píše opravdu brilantně a lehce. Nezabývá se detaily a dělá je tak nedůležitými. Děj plyne v podstatě rychle a stránky čtenáři kloužou mezi prsty, ani si toho není vědom.
To, co autorka dokázala nacpat do posledních pár kapitol je také obdivuhodné. Možná by se to s klidem dalo více rozvést a napsat další knihu. Nic méně, bylo to smutné a pro mě i trochu psycho, ale je z důvodu, který tu nebudu uvádět.
Úplný konec knihy mě ani nepřekvapil a dá se říct, že jsem to očekávala, takže jsem zklamaná nebyla.

Je to dobrodružné, romantické a čtenář se podívá do mnoha koutů Ameriky. Avšak si myslím, že může být i mnoho lidí, kterým by tento styl a námět nesedl. Knihu bych doporučila asi mé věkové kategorii a výše, tedy od 14 let.

Obálka se mi líbí. Je to jednoduchý styl YOLI. Měkká vazba a krásný design. V knihkupectví nebo na internetu určitě zaujme.