RC: Kavárna na pláži

recenze

Kavárna na pláži (2015) 5 z 5 / KatnissLavender
Kavárna na pláži

Pomalu, ale jistě, se nám blíží léto a k létu neodmyslitelně patří pravé letní čtení. Nemám teď na mysli jen nějakou romantiku, ale opravdu tématické knihy. A která by mohla být lepší než ta, která slibuje super léto na pláži hned ve svém názvu? Už ani nevím, kde jsem na tuto knihu narazila poprvé, ale nalákala mne netradiční a zajímavě pojatou obálkou i již zmiňovaným názvem, který obsahuje moje dvě velmi oblíbené věci - pláž a kávu. Na začátku jsem měla trochu obavy, že samotná kavárna bude mít v příběhu jen vedlejší roli, ale netrvalo dlouho a ukázalo se, že byly naprosto zbytečné.

Hlavní hrdinka, Evie, mi byla po celou dobu velmi blízká a sympatická. Její dědictví jsem jí záviděla od samého začátku a chvílemi snila o tom, že jsem na jejím místě a byl mi dán dar v podobě vybřednutí z neuspokojivého stereotypu. Vždyť kdo by nechtěl vlastnit nádhernou, prosperující kavárnu z jejíž terasy můžete pozorovat nejenom azurové moře, ale i ty nejkouzelnější západy slunce?!

Tempo, kterým se celý příběh ubírá je příjemné a rozhodně vás nenechá ani na chvíli znuděné. Asi nejvíc jsem si užívala barvité popisování nabízených dortíků, zákusků a všelijakých dalších dobrot. Nemusíte se ale bát, kniha není jen o tom, jak se stát úspěšnou majitelkou kavárny. Prostor tu dostanou nepříjemní sousedé, upovídané kamarádky, drzí a líní zaměstnanci, staří známí, nedůvěřivá rodina, ale i nepostradatelná láska. Nechybí vtipné momenty týkající se většinou kulinářských "dovedností" hlavní hrdinky a těšit se můžete i na dojemné, místy až utopické, ale přesto milé a vkusné zápletky.

Kavárna na pláži je to pravé letní čtení, které vám vykouzlí úsměv na rtech a zpříjemní volné dny ať už někdy u rybníka ve stínu stromů, nebo zrovna kdesi u moře na prosluněné pláži.

Celkové hodnocení: 89%