Raději vůbec nespi!

recenze

Spi sladce (2015) / M4RT122
Raději vůbec nespi!
Strhující detektivní příběh o tom, kam až může dojít chorobná láska muže k ženě, a tom, co je tato žena schopna udělat pro záchranu svých dětí. Robert, manžel hlavní hrdinky, ví přesně, co je slabinou každé matky. Skrze její děti s ní manipuluje, vyhrožuje jí a ona se stává jeho majetkem.
Příběh je líčen z perspektiv jednotlivých postav. Získáváme pohled oběti, pachatele i vyšetřovatele.
Robert je zdánlivě dokonalý a pozorný manžel. Pro Olivii je však manželství jako zlatá klec, ze které není úniku. Vše je monitorováno kamerami, Robert zpochybňuje Oliviinu svéprávnost rozvrhem, kam musí žena zapisovat všechny své úkony minutu po minutě. Robert ví, o každém jejím kroku, o každé vydané penci. Myslí si, že má nad ní absolutní kontrolu. Ukáže se, že Robert Olivii zbožňoval a dokonale znal již dříve před tím, než se oficiálně seznámili, a byl byl falešnou oporou v těžkém životním období.
Olivii se však urputnou a trpělivou snahou podaří i s dětmi z této zlaté klece vylétnout. Pod novou identitou si vybuduje zdánlivě bezpečné hnízdo daleko od domova. Notně jí v tom pomůže i její nejlepší kamarádka. Posedlý vetřelec však zbystří stopu a začíná boj na život a na smrt.
Pro policii je Oliviin osud od začátku podezřelý. Nejprve se jí ztratí přítel, s kterým má malé miminko. Zanedlouho nešťastnou náhodou zemřou oba její rodiče. Po letech zmizí její děti, které se však zanedlouho najdou. A po nějaké době zmizí spolu s dětmi i ona.
S postupujícím vyšetřováním jejího zmizení se odkrývají i řešení otázek z minulosti. Vyjasňuje se, proč vlastně musela policie tuto rodinu už několikrát navštívit. Ukazuje se i Robertova pravá tvář a napínavý příběh nabírá ještě větší spád. Na konci se naplno odhalí i celá Olivie, což naznačovaly už skutečnosti v průběhu vyšetřování. Není to jen slabá osobnost, která s sebou nechá manipulovat jako s loutkou. Její síla se objevuje postupně a na konci má tato postava úplně jiný charakter, než jaký se zdál na začátku.
Kniha je napínavá hned od prologu, kapitoly končí vyhroceně a neukončeně přesně tak, abyste se s chutí okamžitě chtěli vrhnout na další. A věřte mi, že pro vás bude velice těžké se od četby odpoutat.
Čtenářky, které mají děti, budou trnout, aby Oliviiným dětem nebylo ublíženo a vyvázli ze spárů šílence bez úhony. Uvědomí si, jak jsou matky zranitelné a co by všechno obětovaly pro záchranu svých potomků.

Komentáře (0)

kniha Spi sladce recenze