recenze

Vydává Red @knihydobrovsky

Moje hodnocení: 3/5
Anotace v komentáři.
------------------------------
Jaké jste letos objevili české/slovenské autory?
Pýthie mě zaujala svou tématikou a posléze při čtení i světem. Moc děkuji @knihydobrovsky za recenzní výtisk, který jsem objevila v balíčku z Bookstormingu, který byl tehdy jen online.
Lis má zvláštní schopnosti, předpovídá střípky budoucnosti, ale bytosti z jejího světa mají podle ní schopnosti mnohem zajímavější. Fantasy ze střední školy pro bytosti je super téma. Celkově se mi magický systém líbil, ale ráda bych se o něm dozvěděla víc.
Kniha měla pomalejší rozjezd a nemohla jsem se do ní začíst, postupně se to ale začalo zlepšovat. Zezačátku jsem v Pýthii objevila i pár nelogičností, ale každý máme myšlenkové pochody trochu jinak, nebylo to nic strašného.
Lis a její pohled na život byl poměrně pochopitelný, ale stejně tak postoj Romaina. Občas jsme se točili trochu v kruhu a to mě u čtení rušilo. Když se ale kniha rozjela, dočetla jsem ji na jeden zátah.
Závěr byl trochu jiný, než jsem čekala, ale celkově musím říct, že to bylo fajn čtení.
Obálka a grafika: Obálka je opravdu nádherná.

Verdikt: Po pomalejším rozjedu jsem se do knihy začetla a celkově si ji užila. Na první vydanou knihu to bylo super.