Půlnoční koruna

recenze

Půlnoční koruna (2016) 5 z 5 / Ivett7
Půlnoční koruna

Caleana zvítězila v turnaji a plní svou práci královy bojovnice... Ačkoliv vzhledem k tomu, jak "dobře" je plní se by se mělo asi použít přesnější slovo (podrobnosti zjistíte v knize :)). Caleana s pomocí princezny Nehemie snaží vyluštit záhadu Znamení Sudby, s čímž na povrch vyplouvají nové informace, tajemství a překvapení týkající se magie.

Pokud se vám líbil první díl Skleněného trůnu, Půlnočni korunu si naprosto zamilujete. Do poslední stránky vás nepřestane překvapovat, kolik překvapení si pro nás Sarah připravila. Slovo, které b y knihu nejvíc vystihovalo? Tajnosti. Tajnosti skrývá sama Caleana - a a to větší, než bychom čekali. Odtajněny n ám budou nové poznatky o princi Dorianovy, které budou nové i pro něj. Dozvíme se dokonce alespoň část tajemství samotného krále. A tím to určitě nekončí.

Řekla bych, že druhý díl je ještě akčnější než první, jakkoli se to zdá nemožné. Je celý nabitý akcí a nenechá vás v klidu pomalu ani spát. Budeme moct ještě lépe prozkoumat, jaké to je, když se Caleana naštve. A taky se ujistit, že bychom se o to rozhodně nikdy nepokoušeli. Ale přesto jsem si Caleanu oblíbila ještě víc.

Koho jsem si taky oblíbila ještě víc (i když to už vlastně ani nejde) je Dorian. V Půlnoční koruně dostane více prostoru než v prvním díle a všechny části s ním jsem přímo hltala. Co se Chaola týče, můj postoj k němu zůstává stejný jako v prvním díle - takový nemastný neslaný. Ale tím, co udělal na konci mě tedy malinko naštval. A mimochodem, co se našeho milostného trojúhelníku týče, dá se říct, že se celou knihu tak nějak vše mění. Ale já určitě nikdy nepřestanu fandit Dorianovi.

Samozřejmě se nám zde dostane pár nových postav, většina jich je však spíše vedlejších. Kdo stojí za zmnku je Archer - jeden z lidí, které má Caleana za úkol zabít. A to je postava, která mi dala fakt zabrat - od začátku knihy jsem si ho oblíbila, ale dá se říct, že s každou kapitolou se můj názor na něj měnil, až se změnil úplně. To si ovšem přečtete v knížce, žádný spoilery si na triko brát nebudu.

Půlnoční koruna je určitě must read pro všechny, kterým se líbil první díl, neboť tento se vám zaručeně bude líbit ještě víc. Řekla bych, že největší překvapení se ukrývá na samotném konci knihy, který sice není tak moc otevřený, že byste kvůli tomu nemohli spát, ale stejně alespoň mě pobídl k tomu, abych si neprodleně objednala třetí díl, který už díkybohu vyšel a právě je někde na cestě ke mně :)