Proč byl zabit Ugo Nogara?

recenze

Páté evangelium (2016) 3 z 5 / Medvědářka
Páté evangelium

Proč byl zabit Ugo Nogara? Na co přišel při svém výzkumu Turínského plátna a Diatessarona? Otec Alex se na tyto otázky snaží najít odpovědi a tím zachránit svého bratra Simona od trestu, který by jinak padl. Jenže je vše tak černobílé jak to vypadá ?
Z knihy mám smíšené pocity. Přinesla mi hodně zajímavých informací, ale abych si z ní sedla na zadek to tedy ne. Bylo zajímavé sledovat Alexe, jak se snaží přijít na to, proč byl jeho přítel Ugo zabit a co s tím má společného Simon.
Dozvídáme se více o Turínském plátně a Diatessaronu. Člověk nakoukne pod pokličku nejstřeženějšího státu Vaticánu a o jeho hierarchii. Zjistí informace, které by jen tak sám nehledal pokud by se více nezabýval náboženstvím. Jen že těch informací je až moc a mě to přišlo pak místy až nudné a přiznám se, že jsem některé odstavce jen rychle prolétla očima a pokračovala v těch zajímavějších pasáží.
Ale vraťme se zpět ke knize. Příběh sám o sobě má nápad a pokud si odmyslím tu polívčičku kolem a kolem, tak to bylo dobré čtení. Pomalu rozplétáme osudy všech hlavních hrdinů a poznáváme něco z jejich života.
Odhalujeme úplně jiný svět a vás překvapí některá fakta. Alex nám dává nahlédnout do svého soukromí a představuje nám život za zdmi Vatikánu. Seznámíme se s jeho synem Petrem a proč s nimi nežije jeho manželka Mona. Největší pouto má samozřejmě se svým bratrem Simonem. Co ten má ale společného s Ugovou smrtí?
Příběh se táhne a občas se setkáme s akcí. Ugův život a setkání s oba bratry bylo pro jeho život přínosné, ale samotné objevení záhady kolem plátna a desatera ho stálo nakonec život. Chystaná výstava měla odhalit velký třesk, který by narušil vztahy mezi křesťany a pravoslavnými, kteří byli na výstavu pozváni. Byl tento velký objev příčinou pro vraždu? To si musíte už zjistit sami.