Probuzení v "rockovém stylu"

recenze

Rocková hvězda (2016) / Samira
Probuzení v "rockovém stylu"
Každý občas zažije den, který by se dal označit jen jako
„den blbec“, po kterém máme jen chuť, aby někdo pomyslně vypnul okolní svět a příjemně se odreagovat. Série Stage Dive od Baronetu takovýto únik více než nabízí. Upřímně doufám, že u nás vyjdou všechny díly série, neboť věřím, že se bude díl od dílu zlepšovat.

Nepsané pravidlo hlásá: „Co se stane ve Vegas má zůstat ve Vegas“. Ne vždy to však jde. Jednadvacetiletá Evelyn, která je vzornou studentkou a dcerou se pravda neprobudila do tak strašné reality jako například hrdinové filmu Pařba ve Vegas. Ale z míry by její situace vyvedla nejednoho z nás. Oslavy plnoletosti měly být sice divoké, ale skončit vdaná a navíc si nic nepamatovat, to jde mimo hrdinčinu měřitelnou stupnici. Evelyn je však velice rozumná a má pocit, že i to se dá velice rychle a v tichosti vyřešit. To by ovšem kromě všeho ostatního nesměla zapomenout, že ten kterého si vzala, nejen že jako sexy rocker vypadá, ale že jím i je a že ani v nejmenším nehraje po zapadlých barech, ale je rockovou star….

Autorčin styl lehce připomínají knihy od Katy Evans autorky série V ringu. Spojuje je nejen čtivost, charismatické postavy, ale i schopnost dostat do oddechového a mnohokrát zpracovaného tématu originalitu a příjemnou lidskost.
Kylie Scott do knih navíc vkládá nenucený vtip, mezi jejími postavami to správně jiskří a navíc nenechává své hrdiny, aby se přemrštěně rozplývali nad dokonalostí protějšku. Máte tak možnost zamilovat si je sami v průběhu čtení. Okouzlení ač rychlé tak působí přirozeně.

Sexuálních scén není mnoho. Ačkoli je kniha velice hezky napsaná a i intimnosti se povedly, přece jen má ještě autorka v tomto ohledu co dohánět. Ale není všem dnů a jejím knihám konec. Brzy nás čeká díl o dalším členu kapely Stage Dive a nebude to nikdo menší než Mal, na jehož díl se těším asi nejvíce. Protože tento sympatický bouřlivák zazářil již v této knize. Není ale jedinou výraznou vedlejší postavou . S postavami a jejich příběhy to autorka opravdu umí, rozhodně se již teď těším na jejich další osudy a také náhled do jejich životů a rockového světa, protože zatím jsme jen vzhledem k útlosti knihy nahlédli.

Příběh Evelyn a Davida splnil má očekávání a vřele ho doporučuji jako milou a povedenou oddechovku tohoto žánru.

Komentáře (5)

kniha Rocková hvězda recenze

Samira
07.05.2016

Děkuji :), autorčiny knížky už vyhlížím hodně dlouho, takže mě nemohlo odradit vůbec nic. Ale musím říci, že původně zamýšlený přebal by byl výrazně lepší. Úplně nejvhodnější přebal, který by se hodil i k celkovému vyznění knihy je však jednoduchý černobílý přebal původního vydání. Škoda. Ale takový přebal knihy Návrh od Kennedy by mě taky nenalákal a jak byla skvělá. Ani tenhle moc příjemný kousek se podle něj nedá soudit, určitě se bude líbit :).

alzbeta4340
07.05.2016

Díky, za další skvělou recenzi. Opět mě nalákala k přečtení, přitom knihu s takovou obálkou bych bez doporučení určitě vynechala. Díky za tip!

Aracely
07.05.2016

Už jsem si ji objednala :-D Tak jsem zvědavá ;-)

Samira
06.05.2016

Děkuji:), určitě se ti bude moc líbit!

Aracely
06.05.2016

Krásná recenze Samiro! :-) Na knihu se moc těším.