Přízraky, tajemno a humor! Kdo by odolal?

recenze

Vysmátá krajta aneb Přízrak krásné modelky (2016) / kara
Přízraky, tajemno a humor! Kdo by odolal?
Laura je krásná úspěšná modelka, která si dovede na plné pecky užívat života a ze všeho nejvíc ji zajímá její dobře našlápnutá kariéra v modelingu, a to, aby byla tzv. cool. Pak dojde v jejím životě k absolutnímu zlomu. Probere se uprostřed noci na zamčeném hřbitově a od té doby už není nic, jako dřív. Není ani živá, ani mrtvá, stal se z ní přízrak. Problém je, že v srdci zůstává stále tou ztřeštěnou a vysmátou holkou, jako byla dřív a odmítá svůj momentální stav jakkoliv akceptovat. Navíc od půlnoci do rozbřesku je sice ve své "lidské" podobě, ale přes den vypadá jako obyčejná koza.
Na hřbitově potkává živé, mrtvé i přízraky, bytosti laskavé i nebezpečné a mezi nimi i svoji velkou životní lásku Radima.

Vysmátá krajta je volným pokračováním úspěšné knížky Vysmátá koza, která dostala cenu Miloslava Švandrlíka a stala se tak nejlepší humoristickou knihou vydanou v roce 2015.

Laura již zjistila, že není úplně mrtvá a má tudíž naději se vrátit do normálního života za Radimem. Situace se však stále více komplikuje. Brunetka - její rivalka na život a na smrt si už nebere vůbec žádné servítky, přitvrzuje do extrému, ale naštěstí má kolem sebe Laura i skutečné přátele nejen ze světa živých, ale i z druhého břehu.
Mezi postavy z prvního dílu přibylo i několik dalších. Kromě jiných i slečna Mili, dávno mrtvá bývalá barová tanečnice, která i po smrti zůstává stejně výstřední jako za života. A to nejen v oblékání. Dokonce neodolá a o půlnoci si ke zděšení kolemjedoucích vystřihne na hřbitovní zdi bravurní kankán spojený s částečným striptýzem.

Vysmátá krajta je opět napsaná ve svižném tempu, velmi vtipně, ale rozhodně nepostrádá napětí. Nikdy nevíte, co vás čeká na další stránce. Autorka vás od začátku až do konce překvapuje a udržuje v nejistotě, co bude dál. Konec je opět částečně otevřený, tak doufám, že bude další pokračování. Moc bych se za to přimlouvala.

Komentáře (0)

kniha Vysmátá krajta aneb Přízrak krásné modelky recenze