Příšerka z kumbálu

recenze

Příšerka z kumbálu (2016) / Medvědářka
Příšerka z kumbálu
Příběh o klučinovi, který má svůj kumbál, kde končí všechen nepořádek z pokojíčku. Mezi tím je i hromada knih, které dostává od své maminky. Jednou se stane ale podivná věc. Kumbál se nechce otevřít a když se nakonec otevře, vyskočí z něj podivná postavička. Připomíná trochu Willy Wonku a Frankensteina. A to se pak začnou dít věci.

Super kniha pro děti, která je veselá a plná hezkých obrázků podobných komiksu. Setkáváme se zde s Robem, jeho rodinou a kamarády z ulice. Hlavně ale z Wonkensteinem.
Kdo že je ten Wonkenstein? Malá příšerka, která se jednoho dne vynořila z jeho kumbálu. Rob se ho chtěl nejdříve zbavit. Nevěděl, co si počít s tou podivnou postavičkou, která hledala své místo v našem světě. Jenže kde vzít ty správné informace?
Jak už jméno příšerky napovídá, jednalo se o napůl Willy Wonku z knihy Karlík a továrna na čokoládu a Frankensteinem. To Roba donutí si o nich něco přečíst. Jak jinak zjistit, proč tu příšerka je?

Já se bavila a bavil se i přítel, když mi sem tam koukal včera večer přes rameno při čtení. Věřím, že tento příběh si najde své příznivce mezi dětmi, které jinak o knihy moc nestojí. Je tam vtip a je tam kouzlo. Příběh, se kterým se dokáže každé dítko sžít. Přeci snad každý z nás měl v dětství svou malou příšerku, které se bál nebo mu dělala společnost, když se cítil sám. Která mu dodala sebevědomí, když byl před ním problém a na kterou se dalo všechno hodit, když se nedařilo.
A o tom všem ta kniha je.

Komentáře (0)

kniha Příšerka z kumbálu recenze