Příroda je potvora

recenze

Miluju tě... i s natáčkama (2016) 5 z 5 / Channach
Miluju tě... i s natáčkama

Chiara je nejen půvabná mladá žena, ale navíc má i zajímavé a atraktivní zaměstnání – je letuška. A právě na palubě letadla se seznámí se svým budoucím manželem. Počáteční idylka však netrvá dlouho a než se Chiara z manželovy proměny vzpamatuje, má na krku péči o tchyni, dům i zahradu, a k tomu pořádných pár kilo navíc.

„…teď jsi vdaná a tvůj život se změní. Záleží na ženě, jak bude vypadat její manželství.“

Jsem v šoku. Takhle dobrou českou knížku jsem dlouho nečetla. Četla se vlastně sama. Jako jednohubku jsem ji slupla za jeden den. Četla jsem milionkrát výraz „hrdinka seděla ve vaně a najednou si uvědomila, že voda kolem ní je studená“…no, tohle se mi při čtení stalo. Úplně poprvé v životě. A to je co říct, protože ti, co mě znají, ví, že když se koupu, tak musím mít páru a voda musí štípat, jinak to není pořádná vana.

Příběh má spád, autorka se nezdržuje zbytečnostmi, aby nahonila stránky, a jde skutečně po příběhu. A ten je vynikající a reálný. Věřím, že plno takových chlapů, kteří si pletou ženskou se služkou a snaží se ji ode všech a všeho izolovat, existuje. A že se nebývalá proměna dá udělat i se sebevědomou, úspěšnou a zralou ženou, tomu naprosto věřím. A jde mi z toho až mráz po zádech.

Moc se mi líbí, jak autorka popisuje tikání biologických hodin a až patologickou touhu po dítěti. Sama jsem si podobným tikáním (až bušením) prošla a tak vím, že díky myšlence na voňavý uzlíček štěstí, dokáže ženská zatnout zuby a přežít prakticky cokoliv. Příroda je děsná mrcha. Hrdinka může být ještě ráda, že jí bylo útěchou jídlo. Mnohé by zkosil alkohol.

„Jen si dej, Chiaro, jsi pěkná a nějaké to kilíčko navíc ti neuškodí.“

Kniha se mi skutečně až neskutečně líbila, protože je ze života. Je vtipná. Chiaře (jen to jméno mě zabíjelo, fakt nevím, jak to vyslovit) držíte palce a místy nechápete. Pavoučnici nesnášíte a přejete si, aby se udávila tím svým mamánkem. A taky Chiaře závidíte partu úžasných lidí, které kolem sebe má. A moc by mě zajímalo, jak vše dopadlo pro Sněhurku.

Doporučuji všem ženám, aby si román přečetly a dávaly si na podobné typy majzla. Pro mě plný počet hvězdiček, protože působí jako svěží vánek v temných vodách detektivek, které se aktuálně hojně v našem českém rybníku vydávají.

Děkuji nakladatelství MOBA za poskytnutí recenzního výtisku. Knížku si můžete nejlevněji zakoupit právě na jejich stránkách.

Díky,
Channach