Příběh z období druhé světové války zase trochu jinak.

recenze

Zrada Bílé růže (2022) 5 z 5 / Knihomolka97
Zrada Bílé růže

Hlavní hrdinka Natalie je původem z Ruska, ale od svých 7 let žije s rodiči v Německu, když uprchli před Stalinovou krutovládou, doufajíc, že budou žít svobodně. Jenže k moci se po pár letech dostane Hitler a sen o svobodném životě se rozplyne..
Příběh mě chytl už od prologu - kdy to začalo křišťálovou nocí. Věděla jsem, že to bude silný příběh..
Natalie od začátku nesouhlasí s nacistickou ideologií, a proto se společně se svou nejlepší kamarádkou přidá k odboji s názvem Bílá růže.
Pro zajímavost - tato odbojová skupina opravdu existovala a v příběhu se objeví i skutečná jména!

Natalie doslova riskuje život, ale stojí si za svým stůj co stůj po celou dobu.
Úplně na mě dýchala atmosfera bezmoci. Stačilo jediné slovo, jediný náznak nesouhlasu a gestapo neznalo slitování.

Nebudu prozrazovat nic víc, ale pár částí jsem četla se zazatajeným dechem, byla jsem naštvaná, smutná, zase naštvaná. Emoce mnou cloumaly. Jedna postava mě neskutečně vytáčela, z hloubi duše jsem ale doufala, že prozře..

Romantické linky jsem se dočkala byť jinak, než jsem si původně myslela.
Až do konce jsem nevěděla, jak to skončí, kromě toho, že Hitler padne, he. A na úplném konci knihy si dokonce můžeme i přečíst letáky Bílé růže.
Určitě doporučuji všemi deseti!