Příběh, který napsal sám život

recenze

Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku (2018) / Medvědářka
Příběh, který napsal sám život
Příběh o nové startu do života. Příběh o odpoutání se od minulosti a o tom, jak krásné je žít, když si vážíte sami sebe. Příběh, který napsal sám život a kterým se můžete nechat inspirovat i vy.

Tahle kniha z nakladatelství Metafora mi doma ležela už od konce června. V tu dobu jsem se ji pokoušela i přečíst, ale nebylo to prostě ono. Nechala jsem ji tedy odležet, jak to zpravidla dělám u knih, u kterých se nemůžu začíst hned napoprvé. Udělala jsem správně.
Je to pár dnů, kdy jsem ji dočetla. Bylo to potěšující a inspirující.
Kamin nám dává díky této knize nahlédnout do jednoho roku svého života. Nejprve ji vidíme jako unavenou ženu s lehkou nadváhou, která náhle po výpovědi z práce neví, co si počít s vlastním životem. Má za sebou i nevydařený vztah a sebevědomí na bodě nula. Díky přítelkyni se ale najednou ocitá sama ve Florencii.
Chod města a i lidí kolem ní jí ukáže, jak snadné je žít. Jak se odpoutat od minulosti a žít jen přítomností. Najednou si vychutnává jídlo a miluje čas, který stráví po toulkách tímhle magickým městem. Naučí se nikam nespěchat a vážit si všedních věcí. Pozná mnoho podob lásky, aby zjistila, že největší láska je k sobě samé a to pravé amore si ji najde samo.

Nečetla jsem Jíst, meditovat, milovat, ke které se kniha hodně přirovná a tak nemohu soudit, jestli jsou si podobné.Knihu mám sice v knihovně, ale je na čekačce. Díky tomuto příběhu ji ale posunuji na přední místa k přečtení.
Příběh Kamin si mě získal. Miluju italskou kuchyni a vaření. Miluju čtení o Toskánsku a Itálii. Tady se vše promíchalo do jednoho celku a vybublalo v poutavý příběh o sebepoznání. Byla to upřímná zpověď ženy, která potřebovala začít znovu. Díky městu, lidem a jinému tempu života se jí to podařilo. Občas stačí opravdu jen lehce nakopnout, aby ten správný impuls přišel a nastala změna.

Komentáře (0)

kniha Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku recenze