Příběh dvou staletí

recenze

Příběh dvou staletí (2014) 4 z 5 / JiPu
Příběh dvou staletí

Příběh dvou staletí je pokračování ke knize Mé sladké šestnácté století. Všem bych doporučila, aby si před touto knihou přečetli první díl této série, protože potom by se v ději strašně špatně orientovali.

Zatímco v prvním díle se cestovalo ze současnosti do minulosti, v této knize je to naopak. Alessandra, žijící v renesanční Florencii dostane možnost podívat se do moderního světa. Pomocí cikánky Reyny je přenesena do roku 2013. Užije si Alessandra život, který vedeme my?

Příběh dvou staletí mě lákal více, než předchozí kniha. Tak nějak jsem byla strašně zvědavá na Alessandřiny reakce na vše kolem sebe a také na to, jak se jí podaří zapadnout mezi ostatní. Čtenář hned ze začátku vytuší, že to určitě nebude snadné.

Děj ale vůbec není nějak depresivní. Alessandra se ukáže být velmi odvážná a do všeho jde po hlavě. Je si plně vědoma, že její výlet je omezen jen na několik dní a pak bude muset zpátky a proto se snaží užít každou hodinu. :)

Můžeme sledovat její seznámení s Austinem, klukem, který je prostě dokonalost sama, až na ty nedokonalosti samozřejmě. Dále se Alessandře podaří získat roli Julie v divadle a splní si alespoň na pár dní svůj velký sen, být herečkou, což je pro ženu v 16, století absolutně nepřípustné. A zkrátka vidíme, jak se v moderním světě našla a že patří mezi ty lidi, co se narodili příliš brzy na svou dobu...

Jak nakonec vše skončí? Vrátí se Alessandra bez odporu zpátky domů? Setká se znovu se svou milovanou rodinou? To ale znamená život, kde si nebude moci splnit své sny a kde na ní čeká o několik let starší manžel, kterého nemiluje.

Příběh dvou staletí je taková milá knížka, která ničím neurazí. Děj se čte dobře a rychle a vy jste zvědaví, jak všechno skončí. Určitě od této knihy ale neočekávejte žádnou velkou akci, místy to je jen takové to zamilované čtení.

Se samotným koncem jsem moc nesouhlasila, ale na druhou stranu se cítím divně, když s ním nesouhlasím. Strašně by mě zajímal názor ostatních, protože konec je o velkém rozhodnutí, které není vůbec snadné a já si nejsem jistá, jestli si Alessandra vybrala správně.

Knížku určitě doporučuji nenáročným čtenářům a nebo těm, kdo neočekávají žádné velké zvraty v ději a tak. Když příběh shrnu do jedné věty, tak bude znít takto.

Kniha je o našem světě, v podaní dívky z minulosti, která vše kolem sebe vidí jako život plný nepřeberných možností.