Přespříliš živé mrtvoly

recenze

Prokletí Salemu (1994) 5 z 5 / jakear
Prokletí Salemu

Hledáte knihu o upírech, kteří oplývají takovou krásou a neodolatelností jako vystřižení z módního časopisu? O takových, kteří se neustále zamilovávají do živých dívek? Hledáte právě takové, kteří vás v nádherně slunný den oslní svou září? Tak to tady hledáte špatně. Prokletí Salemu je o opravdových upírech, nebezpečných a krvelačných.

Nikoho z městečka Jerusalem's Lot, ležícího v americkém státě Maine, by nikdy nenapadlo, že se právě v roce 1975 otřese v základech. Události se dají do pohybu poté, co se do polorozpadlého Marstenova domu nastěhuje nový záhadný majitel. Lidé umírají po tuctech a následující den se jejich tělesné schránky pohřešují. Jak se s tím obyvatelé městečka poperou?

Tenhle román je napsaný naprosto špičkově. Poklidný a idylický začátek se znenadání přehoupne a až do konce čtenáře doprovází notné množství akce. Kniha dokazuje, že King je úžasný vypravěč. Skvěle vykreslená atmosféra městečka, která nabírá na hustotě, je doplněna spoustou zajímavých vedlejších postav.

Kniha byla zadaptovaná hned dvakrát, v obou případech šlo o televizní minisérii. První měla docela mrazivou atmosféru, ale celkově ji hodnotím spíše jako průměr. Druhá se mi vůbec nelíbila, byla chaotická, a na horor to bylo dost chabé.

Takže pokud se do vaší jinak pokojné obce nedávno nenastěhoval nějaký hrozivý muž, a vy tudíž máte na práci jiné věci (jako shánění laciného krucifixu a vyrábění dřevěných kůlů), doporučuji tento román vaší vřelé pozornosti.

jakear
20.04.2014

mockrát děkuju, to vždycky potěší :-)

sarekaslukova
19.04.2014

Ke skvěle napsaný knížce, skvěle napsaná recenze.

jakear
13.04.2014

Vážně moc děkuju :-))

telileov
13.04.2014

Tuhle knížku už mám doma hrozně dlouho. No po téhle recenzi se na ni určitě brzy vrhnu! :)