Překvapení od autorky erotických knih

recenze

Dědictví (2015) / Rinoa18
Dědictví

Je večer a po úzkých silničkách anglického venkova projíždí osamělé, bohatě vypadající auto. Muž v něm působí rozladěně, hledá jedno panské sídlo, chce se pomstít. Najíždí na ještě užší cestu, a zatímco se spouští stále silnější déšť, před ním vyvstane překážka v podobě dalšího vozu, který ovšem stojí. Ten večer končí katastrofálně. Benedict Sterling, vysoce postavený spolumajitel jedné velice důležité newyorské firmy, totiž na dlouhou dobu kromě materiálních statků ztrácí to nejdůležitější, co má – sám sebe.

Takto dramaticky začíná úvod knihy, která dle anotace slibovala pouze mírumilovné dědické spory, rodinné skandály a náhled do moderních poměrů mezi obyvateli hodnotných historických sídel. Takhle nějak jsem to alespoň očekávala. Když ale hlavní hrdina ztratí paměť do takové míry, že si nepamatuje ani své vlastní jméno, příběh nabírá na úplně jiných obrátkách. Naštěstí je tu hodná zvěrolékařka Kate, která kromě jistého umu v oblasti omračování lidí těžkými poleny oplývá i neskutečnou svědomitostí. Do její rodiny psích a kočičích nalezenců tedy přibyde i jeden nalezenec člověčí.

„Co když jsem třeba zabiják, Kate?“
To ho asi vážně trápilo a ona si vybavila Billova slova. Skutečně o něm nic nevěděla a v jeho očích prosvítala jakási tvrdost, která kořenila hluboko a neměla nic společného s touto amnézií. Patřila k jeho charakteru, tak to bylo. To však Kate neděsilo, spíš ji to přitahovalo, a sice způsobem, který ji poněkud znepokojoval. Proto by asi bylo lepší držet si od něj odstup. Ocitl se však v téhle bryndě její vinou a nezáleželo na tom, co se o něm nakonec dozví – chtěla mu pomoct.
„Jestli jste zabiják, tak jste na to stejně zapomněl,“ prohlásila s pokrčením ramen a on se poprvé za dobu, co ho znala, nahlas zasmál.

Dá se předpokládat, že se tato událost po malém městečku, jakým je Salter's End, roznese velmi rychle. A zvěsti putují i na panství Daringham Hall, kde jeho obyvatelé v dané chvíli řeší jeden palčivější problém – a sice, že je jistý Benedict Sterling z Ameriky chce žalovat. Jelikož má Kate ke Camdenovým velmi blízko, seznámí se s nimi i samotný Ben, který si stále ještě na nic nepamatuje. Ale co když si vzpomene? Co když zjistí, že lidé, kterým chtěl tolik uškodit, si ve skutečnosti tak moc oblíbil? Nebo snad převáží ta obludnost, díky které ve svém původním postoji při případném navrácení paměti nepoleví? To už si budete muset přečíst sami. Věřte ale, že to bude ještě zajímavé…

Knihu jsem si vybrala a přečetla na základě anotace. Nepovšimnutým jménem pro mě zůstalo jméno autorky, na nějž upozornila až kamarádka a smála se mi, ať si to užiju. Kathryn Taylor totiž patří mezi spisovatelky mnou tolik milovaných a hodnotných erotických románů, s kterými bych při první vhodné příležitosti nejradši vymetla podlahu. Nečekala jsem tedy, že by se autor titulů s takovými duchaplnými názvy, jakými jsou Nespoutaná, Svedená a další, pustil i do něčeho smysluplnějšího. Má očekávání tedy nebyla žádná, ale nakonec jsem mile překvapena.

Ačkoliv zde bylo pár věcí, které mi neseděly – podivný způsob časování událostí, vyučená zvěrolékařka, která neumí pořádně pojmenovat nástroje první pomoci, vnitřní slintající monology hlavní hrdinky, jichž naštěstí nebylo nijak přehnaně, snadná předvídatelnost děje, či příliš popisná erotická scéna, která se mi tam moc nehodila – rozhodně se to dalo přežít. A nejen to! Příběh je čtivý, do děje se dá jednoduše vpravit a hlavní postavy si také oblíbíte snadno. Kromě zajímavých rodinných zvratů se můžete těšit na barvité popisy malebného anglického venkova, starousedlých sídel a panství a ke slovu se dostane i láska. Jen jsem naivně doufala, že to nebude série, ale i tady nejspíš platí, že v nejlepším se má skončit a nejlépe za hodně dlouho navázat dalším dílem. Grrr! A tak nezbývá než čekat. Těším se, jak to celé dopadne a knihu doporučuji jakožto příjemné odpočinkové čtení pro dlouhé večery. :-)

PS: Autorce dávám bod navíc za zvířátka, kterých se zde vyskytuje vskutku požehnaně. Knihy a dobré zacházení se zvířátky v nich jsou značnou podpásovkou. Takové v mých očích okamžitě stoupají.
PS 2: Klobouk dolů před překladatelem. Očividně i chlapi zvládají ryze ženské knihy! (Soudě dle toho, že přeložil i ty její eroťárny… hihi)

Zdroj: stripkypribehu.blogspot.cz