Přečteno: Byl jednou jeden život - srdce

recenze

Byl jednou jeden život - srdce (2020) / knihomolka239
Přečteno: Byl jednou jeden život - srdce
Také jste jako malí sledovali seriál Byl jednou jeden život a všechny ty postavičky uvnitř lidského těla vás fascinovaly? Nyní si můžete pořídit i knižní formu!

Konkrétně se jedná o komiks, který má sice pouhých 48 stran, pro získání základních informací to ale stačí. Knížka je graficky téměř totožná se seriálem a je promyšlená do detailů, takže i tady krvinky po okysličení mění barvu a tak dále.

Myslím, že se asi ani nedá mluvit o ději, protože to je opravdu kratičký příběh, navíc v komiksovém zpracování. Kniha dětem nastíní, jak to v lidském těle funguje a myslím, že vzhledem k minimu textu a hromadě obrázků je bude bavit. Navíc ji mohou číst sami právě díky tomu, jak je kratičká a jednoduchá.

Pro nás starší je kniha návratem do dětství k oblíbenému seriálu, na který si díky tomu spousta dospělých vzpomene. Pro děti by navíc mohla být motivací se na seriál povídat, možná právě na epizodu o srdci.

Knížku bych doporučila všem dětem, které se začínají zajímat o to, jak lidské tělo funguje případně rodičům, kteří potřebují trochu pomoct s vysvětlováním. Zároveň ji určitě ocení ti, kterým se líbila seriálová předloha.

Za zaslání knihy na recenzi a krátký návrat do dětství děkuji Albatros Media!

kniha Byl jednou jeden život - srdce recenze