Pozorování zakázaných sousedů

recenze

Můj život u sousedů (2014) / NixooDy
Můj život u sousedů

Senátorka Reedová a její dvě dcery Sam a Tracy žijí v přepychu. O peníze nouzi nikdy neměli. Tracy se stěhuje a Sam se uchyluje k pozorování svých sousedů, o kterých její mamka neříká nic dobrého, jenom proto, že mají spoustu dětí. Jase od sousedů si jí jednou všimne a Sam se do něj i přes zákazy zamiluje. Bohužel, všechno štěstí se jednou změní.

,,Jsem tak ráda, že jsem živá a tohle všechno cítím." str. 157

Nejdříve bych se ráda vyjádřila k obálce. Z obálky mám pocit, že je konec léta a nabíjí mě pozitivní náladou, takže jsem se ji rozhodla číst teď. Jako beznadějná romantička tuhle knihu beru všemi deseti. Dále co se vzhledu týče, krátké kapitoly jsou prostě úžasné. Urychluje to čtení a nemám problém s tím, že někdy nestihnu dočíst kapitolu.

Musím uznat, že nápad jako takový mě až zase tak moc neohromil, ale nějaké detaily mě dostaly. Jako ,,užovka Voldemort s fetišem na boty" tohle mě opravdu pobavilo. Detaily jsou super a dává to příběhu něco výjimečného.

,,Hypnotizuje mě jeho zasněný úsměv, který mi věnuje pokaždé, když mu něco říkám a on poslouchá můj hlas a hltá celou mou přítomnost." str. 222

Pokud jde o konec, bylo to příjemné překvapení. Posledních 200 stran jsem opravdu hltala a každou volnou chvilku jsem četla. Nebylo to něco šokujícího, ale bylo to milé. Nazvala bych to takovým příjemných koncem u YA. Líbilo se mi to.

Hlavní postava Samantha mi přišla opravdu sympatická. Taková běžná náctiletá dívka, která se zamiluje do kluka, pro její mámu, ze špatné rodiny. Jase je samozřejmě prototyp dokonalého kluka. Velice zajímavá postava je Tim, který má problémy s návykovými látkami a také býval nejlepší kamarád Sam. Postavy jsou skvěle popsané a vytvořila jsem si opravdu reálný obraz o každé postavě.

,,Paní Garretová se na svého muže od dřezu usmívá. Září asi jako holky ve škole, když na druhé straně přelidněné místnosti zahlédnou tvář svého idolu." str. 43

Autorčin styl psaní se mi líbil. Bylo to poutavé a čtivé. Kniha je podle mě spíš takové odpočinkové čtení. Dávám ji 3*.

,,Než se Garretovi přistěhovali, chodila jsem tam přemýšlet. Potom jsem tam chodila snít." str. 11