Povídkový bonus, krásný jako sama obálka!

recenze

Šťastně až navěky (2016) / Samira
Povídkový bonus, krásný jako sama obálka!
Nádherná, poetická, zamilovaná lahůdka pro všechny fanoušky série Selekce je tady a je stejně zdařilá a krásná jako její obálka. Za normálních okolností nepatřím k těm, které by ke knize přitáhl pouze originální přebal. Ale vzpomínám jako by to bylo včera, kdy obal knihy Selekce doslova hypnotizoval mou sítnici a prostě nešlo odolat. A kniha uvnitř byla stejná. Byla to láska a do dnes jsem její zcela nekritickou obdivovatelkou a právě první díl zpětně považuji za nejzdařilejší a výjimečné dialogy a kouzlo knihy si ráda připomínám a velice často se jí nechám znovu strhnout a jednotlivé oblíbené časti znovu a znovu pročítám.

Kniha Štastně až navěky, která umně sérii doplňuje a představuje unikátní sbírku povídek dalších bonusů. Povedla se každá strana a žádnému obdivovateli série by neměla chybět, protože obsahuje přesahy, nečekané náhledy do postav a jejich charakterů a zcela jiné pohledy a vyznění určitých situací v sérii. A samozřejmě nádherné bonusy. Samostatně bez znalosti série je však její učinek poloviční a troufnu si říci, že se prostě bez kontextu děje předcházejícího a dobré znalosti jednotlivých postav číst nedá.

Těm, co sérii nečetli proto následující text nedoporučuji, obsahuje spoilery na jednotlivé díly!

Čtyři povídky, dva doplňující pohledy, bonusový epilog k závěrečnému dílu První, ale vlastně i takový malý nástin toho, jaké jednou budou děti Americy a Maxona. Osudy ostatních v soutěži a především nádherné ilustrace, které se opravdu povedly a kdybych mohla volit a série by měla obálky malované, neváhala bych.

“Předtím než Amberly přišla do paláce… Byla čtvrtou, která byla zamilovaná do Prvního.“

Překvapivě krásný příběh Maxonových rodičů dává mnoho věcí do souvislostí a předchází mu pravdivá a realistická předmluva autorky. Mimo jiné i lépe pochopíme motivy hrdinů a naskytne se nám lepší náhled na fungování státu.

“Předtím než Maxon potkal dívku svých snů… Byl přítelem někoho jiného.”

Ve druhé povídce se konečně dostaneme pod kůži samotného Maxona, vrátíme se v čase, nahlédneme pod pokličku počátku Selekce a také se dočkáme toho nejdůležitějšího, jeho pohledu na setkání s Americou, ale nejen jí…

“Předtím než Aspen otevřel své srdce někomu novému… Byl odhodlaný bojovat o svou první lásku.”

Ve třetí povídce si přijdou na své obdivovatelky Aspena a přiznám se, že mi bylo velice líto, že nebyla delší. Přišla mi useknutá v místě, které mne zajímalo nejvíc, ale i tak ji velice chválím.

"A předtím než se Marlee mohla zalíbit princi… Byla zamilovaná do někoho jiného. “

A nakonec čtvrtá, která mapuje příběh Marleen a její veliké lásky, soužení, ale i krásného konce.

Další dvě mini povídky, představují spíše vhledy dvou dalších významných postav Celesty a Lucy.

Kouzelný epilog a na závěr osudy zbývajících postav Elity. Nebudu lhát, četla bych rozhodně dál:), ale zároveň chválím autorku za skvělý způsob vyprávění, který ještě mnohé nechával fantazii čtenáře a nebyl doslovný.

Celkově výborně zpracovaný soubor bonusů, který by žádnému milovníkovi série neměl chybět.

Doporučuji!

Komentáře (4)

kniha Šťastně až navěky recenze

Samira
15.01.2017

Moc děkuji :), určitě se bude moc líbit, je to opravdu takový dárek pro milovníky série a ty nádherné ilustrace, celkově úžasně povedený kousek. Stojí za to ho mít doma. Ještě si brousím zuby na omalovánky ;).

simi28
15.01.2017

Jako vždy krásná recenze. Knihu jsem si koupila, tak doufám, že se mi bude líbit:).

Samira
02.09.2016

Moc děkuji :), celou sérii vřele doporučuji!

Aracely
02.09.2016

Opravdu Krásná recenze Samiro ;-)!