Potetovaný drsňák a skleníková květinka? Jak to může asi dopadnout...

recenze

Polibek (2015) 5 z 5 / LibraryGirl
Polibek

Hodně dlouhou dobu mi kniha ležela v knihovně. Neodhodlala jsem se, abych ji vzala do ruky. Chodila jsem kolem ní jako kolem horké kaše.
Z dálky jsem na ní koukala, a říkala jsem jí, ano, přečtu si tě, neboj, jen ještě chvíli vydrž, než dočtu tenhle příběh. Na tebe se časem taky dostane.
Jednoho dne se tak stalo…

Tessa Youngová je mladá dívka, která nastupuje na vysokou školu v jiném městě. Od malička ji k tomu vedla máma a teď se ten sen splnil. Musí se přece myslet na budoucnost. Tessa v podstatě nic jiného nezná, než se učit a plnit přání své matky a okolí, moc přátel za svůj život neměla a jediný o koho se mohla opřít, byla právě matka a její přítel Noah. Znala ho od dětství, takže nebylo žádné překvapení, když spolu začali chodit. Noah byl jistota. Nástup na univerzitu ale všechno změnil. Ten den, kdy do studentského pokoje na koleji vstoupil kluk jménem Hardin Scott. Tessa se dostala ze své klidné ulity do vzrušujícího světa a na této cestě ji provází jeden velký dareba.

Husté a vlnité vlasy připomínaly mop, měl je sčesané z čela, a v obočí a ve rtu měl pecičky piercingu.

Hardin je náladový chlap, že jsem měla chuť jednu mu vrazit. Chvíli je milý, dá se s ním mluvit a vzápětí nechápu, jak jsem si jen o něm mohla myslet něco dobrého. Je to takový mix několika postav přes Christiana z Padesáti odstínů šedi až po Kellana z Bezhlavě.

Jen mi tady vadila Hardinova agrese, to jsem se občas bála, že uhodí i Tessu. Je tu opravdu znát, že autorka má připravenou půdu pro tajemství, třeba se ta jeho násilnost a prudkost vysvětlí. Něco už sám prozradil, ale ještě toho je hodně k odhalení.

Tessa nemůže být odlišnější od Hardina. Slušná holka, která je neuvěřitelně naivní, ale nechci říct hloupá (i když mi někdy tak připadala). Byla vychovaná ve skleníku jménem matčin dům a teď byla vypuštěna ven.
I když byla v tomto světě nováčkem, tak měla mít nějakou sebeúctu a nenechat Hardina jednat tak, jak se choval.

Musíš mu vysvětlit, že tak se chovat nesmí, jinak to bude dělat dál.

Musí od začátku vědět, že ty mu tohle trpět nebudeš. Má kliku, že tě našel, a měl by si dávat sakra bacha, kam pohne zadkem.

Příběh se mi četl úplně sám. Nemusela jsem se do něho nutit. Pocity mnou zmítaly nahoru a dolu. A na konci vyvrcholily v gejzíru emocí. Nemohla jsem knihu odložit, i když už se mi klížila víčka. V tomto žánru patří mezi lepší.

Doporučuji a těším se na další díly!

Samira
05.11.2016

Souhlasím, já sérii už dlouho řadím mezi své oblíbence a i pro mne byla nečekaným a milým překvapením žánru, od kterého jsem původně skoro nic nečekala. O to to bylo milejší, když jsem dočítala prakticky za svítání :)...!

Evickar
31.10.2016

Já jsem ji četla a byla jsem taky mile překvapená. V této knize se něco řeší. Nejsou to typické hloupé romány pro holky na základní škole - podle slovníku a erotických scén to pro ně není ani omylem! Těch emocí je zde strašně moc, mnoho vzteku, pláče, radosti. Líbilo se mi to.

Veeria
31.10.2016

Krásně napsaná recenze, až mám chuť se s touto knihou seznámit :D Děkuji za doporučení.