Postranní úmysly se přemění v lásku.

recenze

Odvážná dáma (2010) 5 z 5 / Paithe
Odvážná dáma

Na tuto knihu jsem dlouho čekala a musím říci, že se to čekání vyplatilo. Protože jsem zatím četla dva nadcházející díly z této série, které mě zaujaly, byla jsem zvědavá na první díl. A vůbec jsem nebyla zklamaná. Už jen ten námět byl sám o sobě zajímavý.

Na jedné straně mladá anglická slečinka Amélie, kterou nudí všední jednotvárnost londýnské smetánky a život bez jakékoli příležitosti k dobrodružství. Na druhé straně úplný protipól jejího způsobu života, mužný major americké armády, Lucas Winter. Byl to pro ni muž seskupení všeho, co ona nemohla zažít, proto není divu, že v ní zažehne rebelský plamínek. Všechna ta tajemství a dobrodružství, jenž ho obklopovala, nemohla pro Amélii zůstat v pozadí, hlavně, když tu bylo jakési podezření, že se to týká její rodiny. Záhadný major si však nenechá jen tak "lézt" do soukromí, avšak netuší, že dívka, na nějž tak její přítomnost působí, je chytřejší a mazanější, než se zdá, i když předstírá pravý opak. Nezbude jim nic jiného, než na chvíli zapomenout na okolní svět a oddat se vášni, která mezi nimi vzplanula...kdyby tu nebylo několika lidí, kteří dávají přednost svým zájmům a chamtivosti a několik nečekaných dobrodružství…

Oba hlavní hrdinové se mi velice líbili. Nebylo to jako u některých knížek, že jsou postavy třebas trochu nesympatičtí. Lucas na mě působil dojmem tvrďáka, který si jen tak nenechá něco líbit. Například, když se na plese neshodl a málem pohádal se všemi muži v sále, kteří se mu jen trošičku snažili odporovat. Možná to vypadalo tak, že je až příliš nafoukaný, ale který muž v takových knížkách není, že ;), jenže v jeho případě je to jiné - snažil se jen hájit svou čest a hlavně zemi. Správný voják se smyslem pro čest a spravedlnost by se určitě zachoval stejně, kdyby ne, tak bych se určitě pozastavila nad jeho loajalitou.

Ani jeho vzhled nebyl k zahození. Ďábelsky černé vlasy, mužně pohledné drsné rysy, a hlavně svalnatá postava, která se mi vždy na těch chlapících tak líbí. :* Taky o čem by to bylo, kdyby tam chodili nějaké vychrtlé "tyčky."
Amélie byla taky super holka. Na neprovdanou dámu měla dost „rušnou“ povahu. A trochu té neslušnosti jí také nechybí. :D Taky že bylo nevhodné, aby nevinná dívka v té době se svou přítelkyní probírala mužské partie.

Na špici knihy bych zařadila jejich rozhovory. Snad nejlepší bylo dvousmyslné řečnění o „leštění meče.“ To prostě nemělo chybu, hlavně, když se o tom v podobném smyslu zmínil na čajovém dýchánku u ní doma před několika dámami, to byl aspoň šrumec. Nakonec na to leštění taky přišlo. :o To se dostávám k hodně zajímavým erotickým scénám. Na ty má spisovatelka prostě talent. Zaručeně počteníčko k popukání. K tomuhle není asi moc, co dodávat - těch erotických dobrodružství si užijí až až.

Tuhle knihu považuji opravdu za dobrou. Někomu se líbí, někomu ne. Věc názorů, ale já si myslím, že na ní není, co vytknout. :)