Poslední otevření dveří do říše snů

recenze

Třetí stříbrná kniha snů (2017) 5 z 5 / ilosek
Třetí stříbrná kniha snů

Poslední díly slavných sérií bývají často velmi ošemetné a bohužel i často katastrofa. Je vážně těžké něco zakončit s grácií, originalitou a tak, aby to čtenáře ještě bavilo a nemusel se do čtení nutit. Povedlo se to úspěšné autorce Kerstin Gier, nebo zklamala jako mnozí před ní?

Liv Silberová řeší jednu krizi za druhou. Po chodbách se potuluje šílená Anabel, která je možná chce zabít spolu s jejím ex-přítelem, nebo jen čeká až to udělá démon, který nikdo neví, jestli existuje. Dům je vzhůru nohama, protože se chystá velká svatba a v neposlední řadě se Liv musí potýkat se svojí lží Henrymu, která ji užírá, ale nedokáže přiznat pravdu. Jak si se vším poradí?

Bohužel už tu máme třetí a zároveň i závěrečný díl snové série, kterou jsem si naprosto zamilovala a jen těžce se s ní loučím. Nevím, jak napíšu tuto recenzi, protože já nemůže autorce snad nic vytknout.

Stejně jako u předchozích dílů, je kniha naprosto úžasná. Vtipná, napínavá a rozhodně čtivá. Na to, že jsem skoro celé dny v práci, jsem ji stihla přečíst na dvě etapy, což je vážně co říct.

Navíc se mi moc líbí, že i když je kniha rádoby fantasy, jsou zde zahrnuty i problémy každodenního života, jako jsou rodina - příšerný vztah k budoucí babičkou, vztahy mezi vrstevníky - každý máme svoji nejlepší kamarádku/kamaráda, takže víme, že ne vždy je to jednoduché a i vztahy mezi klukem a holkou, což je i normálně kapitola sama o sobě.

Víc poznáváme jednotlivé postavy a sledujeme jejich vývoj. Je úžasné, jak se od první stránky prvního dílu Liv i ostatní změnili. S věkem a zkušenostmi dostávají rozum a jsou vyspělejší.

A i když je kniha psána spíše jednodušším stylem, který je určený pro mladší čtenáře, tak i já devatenáctiletá stará čtenářka, si v tom dokáže najít to své.

Ano, jsem asi blázen, ale já na tuhle sérii opravdu nedám dopustit. Každý díl mě uchvátil, šokoval a překvapil něčím novým. Budu ji doporučovat všude, takže i tady. Otevřete své snové dveře a ponořte se do dobrodružství, která vás za nimi čekají.