Tato recenze byla smazána.

Polibek v New Yorku

recenze

Polibek v New Yorku (2017) 3 z 5 / Blahona
Polibek v New Yorku

Polibek v New Yorku je vánoční romance Charloty a Antonyho. Charlota se chystá na Columbijskou univerzitu studovat žurnalistiku. Právě jí končí její studijní pobyt a ona chce strávit vánoce doma v Anglii. S hrdinkou se setkáváme na letišti, kde se dozvídá, že její let byl kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám zrušen. Děsí se toho, že bude muset trčet na Štědrý den v nějakém nehostinném hotelovém pokoji, daleko od své rodiny. Aby toho nebylo málo, tak se s ní před 14 dny rozešel její americký přítel, takže jí zde skutečně nic nedrží a na náladě rozhodně nepřidává.

V letištním knihkupectví narazí na hipstera, který na ni shodí knihu a jako satisfakci ji Charlotě koupí a daruje. Vzápětí je Charlota svědkem scény, kdy se před jejíma očima rozejde nějaká holka s klukem Anthonym, který ji přišel přivítat na letiště s pugétem růží. Jejím novým přítelem se kterým Anthonyho podvedla, není nikdo jiný, než onen hipster z knihkupectví. Protože je jí zhrzeného neznámého kluka líto, nabídne mu, že by mohli večer strávit společně. A proč nevyzkoušet, jestli budou fungovat rady v darované knize - Jak zapomenout na svého ex-partnera v deseti krocích. Charlota a Anthony se vydávají za dobrodružstvím New Yorku, odhodlaní splnit všechny kroky v knize.

Můj dojem:

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne, je totiž celkem krátká. Naštěstí. Jinak bych se s ní asi trápila. Obsahuje totiž i tak celkem hodně nudných pasáží. Její děj je jednoduchý a předvídatelný, což mě u tohoto typu knihy nevadí. Bohužel ale moc nefunguje romantický vztah mezi hrdiny. Přišel mi nějak těžkopádný, vůbec jsem mezi nimi necítila chemii. Je to hrozná škoda, protože u těchto prvoplánových knih to na interakci postav staví. Ani vánoční atmosféra New Yorku to moc nezachraňuje. Celou knihu jsem prolétla bez emocí, chybí jí šťáva. Přestože se autorka snaží, aby se v knize pořád něco dělo, je tam ta snaha hrozně znát.

Úplně bych ale knihu nezatracovala. Mladším čtenářům se možná bude líbit, protože dokáží příběhu a charakterům daleko více odpustit. Pozitivně také hodnotím energii Charloty a její snahu vidět věci z té lepší stránky. Tím mi byla hodně sympatická. Přestože je kniha hodně klišoidní, má i opravdu pěkné momenty. Radím vám, aby jste jí prostě zkusili a udělali si obrázek sami, protože její čtení vám nezabere dlouho.

Závěr:

Tento romantický příběh doporučuji především mladším čtenářům, kterým by se mohla líbit. Těm starším bych radila sáhnout raději po nějaké jiné vánoční oddechovce, pokud hledají atmosféru vánoc a šťavnatější romantiku.

HODNOCENÍ: 60 %

Obálka:

Ta se povedla a přitahuje pozornost. Obsahuje všechno - vánoční zimní atmosféru i punc romantiky. Díky ní jsem neodolala a knihu si koupila.

Hodnocení obálky: 90%

www.kniznisiesta.cz