Polibek magie

recenze

Dotkni se temnoty (2012) / Colors-of-world
Dotkni se temnoty

Akce v této knize byla opravdu všudy přítomna, ačkoli jsem si myslela, že celou dobu bude mít stejnou intenzitu a nic mě nepřekvapí, samozřejmě jsem se mýlila a konec knihy byl uchvacující a nečekaný. Celé vyvrcholení mě nemálo zaskočilo. Děj mě opravdu mile překvapil a dostal. Rozhodně jsem neměla strach, že by mě dostatečně nepohltil. Do příběhu jsem se skvěle vžila a hezkým zpestřením byly i scény erotičtějšího rázu, které bych zde rozhodně nečekala. Vše bylo hezky vyváženo, snad jen fantastiky tam bylo moc, ale to zní trochu hloupě, když je to fantasy kniha, že? Chci tím říct, že zde bylo snad opravdu od všeho něco. Od asi deseti druhů nadpřirozených bytostí a schopností až po politiku, mafii a cestování časem. Mě se to ale opravdu líbilo.

Hrdinové nebyli vůbec tak strašní jako v některých knihách, ba naopak.
Cassie celkem mile překvapila. Nebyla to jedna z těch hloupých hrdinek, které byste nejraději právě čtenou knihou přetáhli po hlavě. Vlastně byla dosti chytrá.
Mircea byl prostě okouzlující, ale když pak přišlo na jistou erotičtější scénu, při tom, o čem mluvil jsem právě jeho tou knihou chtěla praštit.
Tomas je rozhodně blbec knihy. Ze začátku byl jako ó můj Bože a na konci jsem mu jen nadávala, proklínala a chtěla ho praštit. Jeho ovšem něčím tvrdším než knihou.
A zloduchem knihy se stává... Rasputin. Jednoznačně!

Nejzajímavějším prostředím jsou asi podzemní mísnosti a všechna ta zaklínadla
okolo. Ani to nedokážu popsat, ale velkou zajímavostí byla také místa, kam se Cassie dostala díky cestování časem. Ta byla asi nejlepší z celé knihy.
Autorčin styl psaní se mi hodně líbil a rozhodně mě neunavoval. Už se těším na další díl!
A obálka na konec. Hezká. Né nic světoborného, ale je pěkná. Líbí se mi vyobrazení hlavní hrdinky s jejím tetováním na zádech a dýmem okolo.