Pohádka, která svého čtenáře bude provázet celým jeho životem

recenze

Malý princ (2005) / Helena Lacková
Malý princ

Vypravěčem příběhu je samotný autor knihy. Havaruje letadlem a snaží se letadlo opravit. Objeví se před ním malý kluk, který má andělskou tvářičku, a oblečený je jako princ, který vyšel z pohádkové knihy. Klučina ohromí svojí čistou duší a dětskou upřímností. Se svým dospělým přítelem navštěvují planety, na kterých oba najdou opučení

S knihou jsem se setkala prvně ve škole, kdy nám ji učitelka předčitala, jako svojí knihu, ke které se ráda vrací. Při čtení knihy měla v očích slzy a řekla nám, že třeba osloví kniha i nás. Bylo mi to k smíchu
O několik let později nám ve škole jiná pani učitelka přidělila uryvky z knihy a my je zkoušeli říct vlastními slovy a uhádnout jejich myšlenku. To byla ta chvíle, kdy jsem si tuto knihu zamilovala

Upřímně nevím co této knize vytknout. Dnes, už chápu slova svých paní učitelek Sama se ke knize ráda vracím.
Pokud jsme dětmidospělí nám řasto něvěří a diví se pokud máme jako děti pravdu. My jako děti si říkáme, že až budeme dospělí, budeme jiní, a pak sami naším dětem nevěříme, nebereme je vážně a dívíme se pokud mají naše děti pravdu. Na tuto skutečnost upozorňuje tato úžasná kniha.