Po čem čtenářky erotických románů touží...

recenze

Odhalení (2014) / KS-Kiky
Po čem čtenářky erotických románů touží...
Jak jednoduché bylo pro člověka s takovým talentem, jaký má Ava, dostat se v pouhých šestadvaceti letech mezi úplné špičky v oboru. Dizajnérství se pro ni stalo vším, je v něm dobrá a má spoustu nabídek. Jednou z nich je i přestavba Panského sídla - luxusního hotelu. Při první schůzce s majitelem hotelu, je připravena na pana Warda jako na staříka v kostkované vestičce a nejlépe o berli, jakmile má ale tu čest se s panem velkým majitelem setkat, práskla by nejradši do bot. Pan Jesse Ward nejenže není žádný sešlý dědula, ale ke všemu je neskutečně sexy, mladý - a co je hlavní - nepokrytě ji chce.
Vše se komplikuje v momentě, kdy Ava zjišťuje, že bohatí a krásní muži nejsou spletití pouze v románech a že Jesse je toho zdárným příkladem. Chce, aby už byla jen jeho, aby ho nikdy neopustila, a kvůli toho je ochoten riskovat vše. I dvě svá nejvetší tajemství, které však musí vyjít na povrch, jestli s ním má Ava zůstat.

Málokdy se setkávám s faktem, že český přebal je lepší než ten původní. Nicméně... je to tak. Česká obálka nejenže víc zaujme zpracováním, ale lehká barevnost kaly přitáhne pozornost. Bohužel nejsem zastáncem dvoubarevných obálek, a proto kdyby tomu tak bylo i v ČR, jsem si jistá, že bych o knížku nezavadila ani pohledem; navíc při pohledu na anglické vydání se nejsem schopna zbavit dojmu obyčejnosti a mdlosti.

Ava - jako ústřední postava - se mi za začátku strašně líbila. Byla cílevědomá, úspěšná, krásná; taková, jakou by každá žena chtěla být (tedy až na to jméno, které nebylo zrovna nejšťastnější volbou). Když se ale setkává s Jessem, mění se ve vosk. Roztavený, neskutečně poddajný vosk. A přesně v tomto momentu ztrácí hlavní hrdinka mé sympatie. Jistě, setkání s panem Božským bylo jistým způsobem roztomilé a navnadilo čtenáře na to, co se bude dít, dokonce i já jsem se při této scéně nepatrně culila, pak ale to vše upadlo.
Ava dělá cokoliv, co jí Jesse řekne, a kdykoliv ji napadne vlastní názor, nechá ho velice rychle zatlačit tím Jesseovým. Dokonce i když se jej snaží opustit (v knize několikrát, bohužel to vyzní kvůli následujícímu ději úplně naprázdno) nechá se během pětiminutového ošmatávání zase přemluvit k něčemu jinému. Tyto chvíle skutečně nesedí v emancipované ženě na začátku, spíše k sedmnáctileté středoškolačce, která si nabnkla o dvacet let staršího chlapa, který si z poloviny hraje na jejího milence a z poloviny na otce...
Jesse je typický hezoun, který se nechá ženou posednout. V knize nechybí momenty, kdy kvůli své vyvolené zmlátí úplně cizího muže, kdy aby zabránil modřinám na Avině těle, pořídí její nejlepší kamarádce nové auto a momenty, kdy je z něj nepřemožitelný bůh sexu ke sklony k sado maso a zároveň k neuvěřitelné něžnosti.

Celý příběh na mě působil rozporuplnými dojmy. Jodi umí bez pochyby napsat text, který se dobře čte, ale za každou cenu se snaží vyplnit čtenářce její přání, čili přání trhu. Odhalení je plné vyumělkovaných scén, po kterých čtenářky v erotických románech prahnou a celá kniha tak působí dojmem, že autorka měla v hlavě místo originálních nápadů spíš kalkulačku, která jí hlásila, kolik jí jaká scéna vynese.

Ke konci bych chtěla zmínit fakt, že autorka opravdu mozek moc nenamáhala. Ava opustí Jesseho pro věci, s kterými se dá něco dělat a jsou ve skutečném životě docela banální. Vždyť co by dělala, kdyby zjistila, že Jesseho skutečné povolání je striptér? Nebo drogový dealer? Podle její přemrštěné reakce v knize, soudím, že by skočila z mostu. A úplný závěr? Nevím, čemu se tak divila, vždyť každý má své démony a Jesse se kvůli ní snažil celou dobu změnit, ale když jej opustila, strašně se divila, že spadl zpět na dno...

Jak už jsem řekla, kniha byla docela dobře napsaná, i když mě obě hlavní postavy občas dopalovaly. Závěr potvrzuje fakt, že se Jodi inspirovala Fifty Shades of Grey, a tak není divu, že se v budoucnu na českém trhu setkáme ještě s dalšími dvěma díly. Snad autorka v pokračování něčím překvapí...

Moje hodnocení: 74 %

Další recenze na: knizni-svet.weebly.com/

Komentáře (0)

kniha Odhalení recenze

KS-Kiky také napsala

Jen si troufniJen si troufni