Po Božském bastardovi je tu Božský cizinec!

recenze

Božský cizinec (2014) 5 z 5 / Stefanie G.
Božský cizinec

…Skotskou na tři prsty… Kolik prstů bys chtěla ty?
– Max Stella, Božský Cizinec

*Něco navíc k ději*
Pokud jste si oblíbili Bennetta a Chloe, oblíbíte si i ten zajímavý vztah mezi Sárou a Maxem. Když si vzpomenu na rychlé uvedení do děje v Bastardovi, které mi nepřišlo v tu chvíli tak nereálné, jaké doopravdy bylo, je oproti tomu chvíle, kdy se Sára poznala s Maxem vlastně naprosto normální. Možná mi trošku chybělo to nesnesitelné napětí, které měla dvojice před nimi, ale i tato má něco do sebe. Sára se zlomeným srdcem, která se snaží zapomenout na Chicago, poznat New York plnými doušky a přitom je v práci stále stejně upjatá a profesionální, potkává Maxe, playboye, jehož eskapády zná celé město. Pro Maxe je Sára něčím novým, záhadným a neočekávaným, zatím co ona nemá ani pomyšlení na nový trvalý vztah.

*Postavy*
Kromě Maxe a Sáry poznáváme Willa (jehož příběhu je věnován Božský Hráč), který je zároveň Maxův nejlepší přítel a kolega. A také, což pro mě bylo velkým překvapením, Christina s Lauren nezapomněly ani na Bennettovu a Chloinu maličkost! Je tu i jedna postava, za kterou jsem byla velmi vděčná, a tou byl Sářin asistent George, který rozveselil každou scénu, ve které se objevil!

*Postřehy, dojmy a doporučení*
Je toho tolik, co bych chtěla napsat a nevím, čím začít. Snad tím, že mě Cizinec zanechal v rozpacích, že jsem očekávala něco jiného a přitom podobného? Že mě nadchl a přitom v něčem trochu zklamal?
Když jsem tuto knihu začínala číst, byla jsem nedočkavá a nadšená, že ji konečně držím v rukou. Pak přišla rozpačitost z první kapitoly a následně radost, že Christina s Lauren nezměnily styl psaní. Jedna kapitola je totiž psaná z pohledu Sáry a druhá z pohledu Maxe, což je v tomto případě opravdu úžasné!
Poté už moje závislost na čtení jen rostla. Hltala jsem každé slovo a pak... Pak přišlo jakési zklamání, když se z neplánovaných setkání a sexu, stal opak. Takového vztahu už jsem velký nadšenec nebyla. Na druhou stranu to alespoň oživil promyšlenější příběh. Ano stále to byl sex, kam se člověk podíval, ale byl nadstavený o Sářin minulý život v Chicagu a Maxův starý poměr. O to byl tento příběh oproti Bastardovi trochu hlubší a složitější. Chyběla mi ta přeskakující elektřina a jiskra, jakou jsem cítila z Bennetta a Chloe, ale Sářina minulost ho vyvážila a já jsem se přistihla, že jsem čím dál tím větší fanynka Maxe Stelly!
Když jsem knihu dočítala, říkala jsem si, že už mě nemůže nic překvapit. Jenže to jsem se pěkně zmýlila. Jakmile došlo na kapitolu Čtrnáct, neubránila jsem se šoku a spadlé čelisti se slovy: "No do háje! Cože?!" (No dobře, možná tam byly i silnější slova :D). Původně jsem Cizinci plánovala strhnout půl hvězdičky, ale tohle mě totálně odzbrojilo a já tu půlku musela vrátit zpět, a to i přes to, že mě Sára občas pěkně štvala. :D
Jak bych Cizince shrnula? Něco málo mu k Bastardovi chybělo, ale pak tu bylo něco, na co by Bastard nenašel odvahu. Max mi jednoduše vyrážel dech a... No prostě, dokud si Cizince nepřečtete, nepochopíte! :) Takže pokud máte náladu na hodně erotiky, něčemu se třeba přiučit nebo si jen tak ze zvědavosti přečíst známý bestseller, neváhejte dát Božskému Cizinci šanci! Max Stella za to stojí! :)

Stefanie G.

Původní recenze na stefanie-g-books.blogspot.cz včetně ukázek!