Planeta na dosah ruky.

recenze

Milion sluncí (2012) 5 z 5 / klarinka9974
Milion sluncí

Celé UNIVERSUM je jedna velká lež. Když se to jeho obyvatelé dozvěděli, rozpoutal se chaos.
Jsou to už tři měsíce, co Amy odpojila. Kam se podívá, všude stěny, už tři měsíce. Syn se ujal velení lodi a rozhodl se skoncovat s Phydusem a přestat svým lidem lhát. Jenže ani on nezná celou pravdu, a když spolu s Amy začínají zjišťovat, co všechno jim zatím zůstalo utajeno, je jasné, že mají před sebou dlouhou cestu, na níž si každý krok musí tvrdě vybojovat. Jak to bude dál s Lodí mezi hvězdami

Druhý díl Milion sluncí, je stejně napínavý jako první díl Loď mezi hvězdami.
Když přišli v prvním díle o Otce a začal vládnout Syn, jeho vládnutí ale nebylo uspokojivé pro většinu lidí na lodi a tak vyvolávaly vzpoury. Několik lidí umřelo, jiné mají doživotní následky, ale stále věří na to, že konečně přistanou.
Podle indícií se dozvídají pravdu a snaží se co nejvíce přijít na to, jaké je to tajemství. Mezitím někdo na lodi zabíjí lidi a nechává vybuchovat různé místnosti. Ten kdo to byl, se dozvíme až na konci a sami nemůžeme uvěřit tomu, že zrovna on by byl něčeho takového schopný. Nakonec se jejich sny vyplní a konečně se dostanou tam, kam celou dobu letěli. Jenže netuší že na nové Zemi budou muset bojovat o své životy.

Toto pokračování navazuje hned na konec prvního dílu. První díl se mi líbil, nikdy jsem nečetla knihu o lodi, kde je cca 3000 populace, kde pěstují vše co se pěstuje u nás na Zemi, kde klonují lidi a kde jsou pod tlakem drogy, aby se nevedli vzpoury. Knihu jsem přečetla během pár dní a musela jsem se pustit do druhého dílu, abych se dozvěděla jak to vlastně všechno dopadne.

První díl se mi líbil o trochu více, ale ani druhý díl nebyl špatný. Více se tu bojuje, umírá a stávají se katastrofy. Po té co odhalí tajemství že loď už celá staletí stojí na jednom místě a neletí, se snaží problém vyřešit. Musí ale překonat rozzuřený dav, nebezpečí na lodi a najít indicie od Oriona.
Vše se jim podaří překonat ale netuší, že ty nejhorší chvíle jsou teprve před nimi.

Knihu hodnotím jako velmi zdařilou, napínavou a úža knížku, která má něco do sebe. V knize je děj který zaujme hned od začátku, opět záhady na které chcete přijít s nimi a nepopsatelné chvilky smutku a ztráty nejbližších osob. Rozhodně si přečtu poslední díl Všechny barvy Země.