Perfektní návody a recepty - pokračování knihy Zánět - skrytý zabiják

recenze

Stravou proti zánětu (2017) / RenataP
Stravou proti zánětu

Jsem spokojená. Stravou proti zánětu je publikace, která je praktická. Na začátku jsou shrnuty zásady protizánětlivé stravy, její fungování, a následují vzorové jídelníčky a 135 receptů, mezi kterými si budete těžko vybírat – PROTOŽE JSOU PROSTĚ CHUTNÉ A SKVĚLÉ. A výborně se podle nich startuje jak očista těla, tak i dlouhodobé změny stravovacích návyků.

První kniha autora na téma chronického zánětu - Zánět, skrytý zabiják, byla výborná a vysvětlovala princip vzniku chronického zánětu v organismu. Tohle vše je shrnuto i tady. Ale autor se více věnoval receptům a praktickým návodům, jídelníčkům - a recepty jsou to mimořádně chutné.
Téměř u každého se vám budou sbíhat sliny.

Věnuje se jednotlivým ingrediencím, potravinám. Kterým se vyhnout, které do jídelníčku zařadit častěji, které léčí a čím přesně.

Mám za to, že to je jedna z nejlepších knih na téma zdravého životního stylu, protože vás "odsuzuje" k bohatému a velmi chutnému jídelníčku. Stačí jen pochopit, co nám škodí, a vlastně je i příčinou všech těch rádoby civilizačních nemocí.
A pak už je to v našich rukou.
Palec nahoru za tuhle knihu...
Renata