Pašerák a neústupná dáma.

recenze

Tanec vášní (2009) 5 z 5 / Paithe
Tanec vášní

Pašerák…. znělo to poutavě, proto jsem si říkala, proč si knihu nepřečíst. Takový nebezpeční chlapíci mě přitahují, a když jsem na tuto knihu narazila, bylo jasné, že se na ni určitě vrhnu. Nebylo to jen tím obalem, přesto musím říct, že tenhle se jim vcelku povedl, ale hlavně to bylo tím, že jsem chtěla vědět, jak dopadne bratr Sebastiana. Na dvojčata – bratry jsem zatím v žádné knize nenarazila, alespoň ne jako na hlavní hrdiny. A právě tihle dva mě velice zaujali. Oba naprosto totožní, ale přesto jiní.

Morgan jako špion-pašerák se mi velice líbil. Nevím čím to je, ale pro špiony, zlý hochy a zvrhlíky mám fakticky slabost. Nedokážu najít ten správný počátek toho, proč to tak je, no kdoví, asi hlavním aktérem bude dobrodružství a promiskuitní chování, které můžete od takovýchto mužů očekávat. ;)

Pozoruhodný a dojemný byl jeho životní příběh. Od narození musel žít v nuzných poměrech a potom i sám krást, aby uživil matku, která utekla od svého manžela, barona. Sice se s tím nějak vypořádal, ale na duši vždycky zůstanou rány. Léta netušil, že pochází ze šlechtického rodu, a že má bratra. Po tomto zjištění mu však nebylo umožněno svého bratra poznat. Další léta plynula a až po smrti svého otce, zjistil i jeho bratr, že Morgan existuje. Získal v něm rodinu, ale cítil, že do tohoto života a společnosti nepatří.

Když ho jeho nadřízený, vikomt Ravenswood pověřil chycením Přízraka, známého překupníka v podobě převleku za pašeráka, netušil, že se mu do toho bude plést jistá amazonka, která mu pořád spílá a vyhrožuje, aby nechal její domov pro kapsáře na pokoji. Samozřejmě nemá v plánu děti nijak kazit a ohrožovat, ale občas se tomu nevyhne. Pro informace bude muset být schopen jistých obětí.

Bylo pro něj překvapením, jak se urozená dáma tak urputně a pečlivě věnuje cizím dětem. Jiné lady, kdyby uviděli zašpiněné dítě z ulice, by začali křičet a utíkat, jak nejdál mohli. Jenže ona byla tak jiná, smyslná. Morgan zrovna v tuto chvíli nepotřeboval rozptylování, proto se ji snažil vystrašit, aby se jeho obchodu vyhýbala. I když nechtěl, vzplanula mezi nimi vášeň a možná i něco víc. V jeho životě ale pro ženu nebylo místo. Po téhle misi ho čekal návrat k jeho kapitánskému životu na lodi.

„Byla nebyla“ jedna anglická lady, řekněme, že trochu postarší, i když ona sama tvrdila, že je ještě dost mladá. Ale podívejme se na ni z pohledu tehdejší doby, osmadvacetileté dámy byly přece jenom pro tehdejší poměry už staré panny. Jeden z důvodů, proč dávám Claře plus. I když byla pro společnost svým věkem „nepotřebná“, jí to nedělalo žádné potíže. Zastávala názor, že na manželství má ještě dost času, a nakonec s penězi, co zdědila, je to více než zavádějící. Mužů, kterým nejde o nic jiného, než „shrábnout“ prachy byl plný Londýn a nejen ten. Jo, kdyby o to, tak stála. Všichni muži připadali Claře nudní, proto není k podivu, že Morgan, tak jiný a tajemný člověk, upoutal její pozornost. Samozřejmě tu taky je ten nejhlavnější důvod, proč mu musela věnovat větší zájem, než původně chtěla. Nic jiného jí také nezbylo, když se usadil přímo na očích jejímu domovu pro kapsáře.
Clara však jeho záměry prokoukla. Přeci nenechá, aby její „napravené“ děti svedl znovu na scestí!

Ale ten neskutečně drzý, a tak mužný chlap ne a ne vypadnout! Přestože mu nabízela i úplatek za to, aby odešel a její děti nechal na pokoji, on se v klidu posmívá její snaze své schovance ochránit. To netuší, že Morgan tu má za úkol něco důležitějšího, přestože se v jeho záměrech trochu mýlila, jí inteligence, jenž v ní dřímala, říkala, že se tady děje něco významnějšího. Proti své vůli se do něj zamiluje. :D Ono je to vlastně všude – „ proti své vůli.“ Řekněme, že jejich předešlé pohnutky se vždy změní v něco jiného, ale to je účel a průběh těhlech knih.;)

Pak je tu problém, když dojde na jistou věc. Tady se projeví mužská zatvrzelost a nechápavost. Občas se divím, jak můžou být ti chlapi hloupí. O co těm lady tak asi může jít? :D Samozřejmě nemůžou muži vědět všechno, aby to nevypadalo, že je nějak moc kritizuju, ale to jejich myšlení je fakticky občas nehorázně nesmyslný. Ale abych nehanila jen mužské pohlaví. Clara byla občas taky trochu tvrdohlavá. Nebo když byla tak zaujatá tím, aby ty své děti ochránila, tak šla Morgana nahlásit na poldy. :D To se mi ale na ní líbilo. Jakápak lady by šla hlásit podezřelého mužského za nezákonné pašování a prodávání. Nejedna by byla určitě vystrašená už jen z jeho blízkosti. Nechci ty anglické květinky nijak pomlouvat, ale většinou takové byly – nebo aspoň takové musely být, to doba vyžadovala.

Jednoduše, když to shrnu, tak byli hrdinové úžasní i s jejich chybami. Ale na kom nejsou. :D Příběh byl taky dobrý, akorát mě trochu zklamal Přízrak, myslela jsem, že to bude nějaký více „nabušenější“ člověk, z kterého mají všichni respekt, ale na druhou stranu to měla spisovatelka vymyšlené dobře. To byla jen taková malá připomínka, takže bych na to nebrala moc velký ohled.

Oba dva si všechno vyříkali, změnili názor, přizpůsobili se, vyznali lásku….. a šťastný konec jak vyšitý. :) Takže kdo má rád nebezpečí, lásku, vzrušení a tajemství, tak ať čte. :) Rozhodně to stojí za to.