Pan romantik

recenze

Pan Romantik (2021) 5 z 5 / ronnies.library
Pan Romantik

NAPROSTO MILUJU. jen tak pro začátek. tady bych použila doslova přísloví ,,nesuď knihu podle obalu”. i když dost lidí opěvovalo, jak je kniha úžasná, tak mě vyloženě ta obálka odrazovala. no a pak mě do toho stejně uvrtala @ . ale i tak mi doma pár dnů ležela a až teď jsem se ji nakonec odhodlala přečíst, hlavně díky knize Jeho banán, která mě do toho tak nějak nalákala skrz podobné téma. knihu jsem přečetla během jednoho víkendu a ani nevím jak. nemám ráda dlouhé kapitoly a tady nechápu jak, ale připadalo mi, že kapitola má tak 2 strany. při čtení poslední kapitoly jsem se trošku zarazila, že je vlastně konec. ubíhalo mi to pod rukama šílené rychle, takže jsem vlastně ani nepostřehla, že už nemám co číst. teď chci konečně zmínit dvě věci, co mě na knize neskutečně zaujaly, jako dlouho u žádné další knihy před tím: 1. nějak jsem nic od knihy neočekávala, prostě jsem čekala typickou romantiku a svým způsobem to i byla…ale už to téma bylo originální a o to mě to bavilo víc. už od začátku jsem zaznamenala plno citátů a naprosto skvělých myšlenek. často jsem se jen tak zastavila a přemýšlela o každé pasáži a soucítila jsem s úplně veškerými myšlenkami. (pár z nich najdete na dalších fotkách). kniha je opravdu plná překrásných citátů a už jen z tohoto důvodu stojí za přečtení. to jsem si ji zamilovala poprvé. MOŽNÝ SPOILER!!! 2. a moje druhé zamilování: v KAŽDÉ romantické (ya i na) knize, co jsem kdy přečetla je naprosto stejný scénář (ne, že by se mi to nelíbilo)…poznají se. zamilují se. vyspí se spolu. zápletka. usmíří se. konec. ale tady! ano začátek stejný…poznali se, zamilovali (ale moc to nevěděli) samozřejmě i nějaká zápletka byla, ale teď přichází to velké ALE. většinou to tedy bývá žena, teď to však byl ON, kdo se snažil JÍ ukázat krásu lásky, zamilovanosti a dokázat jí to, že láska nejde ruku v ruce se sexem nebo aspoň tak, jak si ona myslela. snažil se jí odolávat v každém směru, aby pochopila, co znamená láska a nechtěl s ní nic mít jen z tohoto důvodu. a ejhle, ona to po čase pochopila (jak jinak). snad jsem to napsala pochopitelně, jelikož ta kniha i po týdnu se mnou žije a jsem z toho stále ještě nějak mimo. jo a ještě poslední věc nebo dvě. ten začátek mě dost zmátl. tušila jsem, že Kieran není úplně Kieran a stejně jsem tu myšlenku vypudila a pak mě to i tak překvapilo a to dotst. no a otázku hodím sem, protože by to byl spoiler: kdo se vám líbil víc: Kieran, Paul, Caleab? já bych řekla, že mně se líbili všichni, jelikož každý měl v sobě kousek real Paula a hlavně Caleab mi házel Malychin mood. KONEC SPOILERU!!! rozepsala bych se víc, protože v té knize je toho strašně moc na zmínění, ale třeba při dalším re-readingu stejně je to i tak dlouhá recenze.