Ovládaná zlem. Vázaná povinností. Rozpolcená láskou.

recenze

Půlnoční koruna (2016) 5 z 5 / klarinka9974
Půlnoční koruna

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky.

Na druhý díl jsem se těšila hned, jak jsem dočetla první díl. Věděla jsem že tuto sérii musím přečíst úplně celou. A tak jsem se konečně dostala k druhému dílu.

V prvním díle se mi líbilo tajemno, kterým jsme byly provázeny po celou dobu knihy a nakonec jeho odhalení. V tomto díle se mi líbí všechno. To jak se konečně autorka rozepsala o soubojích, o vraždách a popisuje každou sekundu kdy je nůž seknutý do určitého jedince.

Opět se mi moc líbí záhada a odhalení všeho na konci příběhu. Kniha se čte sama, je to úžasná fantasy kniha, kdy vám představivost jenom pracuje. Je to přesně ta kniha, při které cítíte pachuť krve v ústech, bolestné rány na těle, jizvy které bolí každý den a lásku která je tak silná, že by přemohla celý svět.

V knize jako by jsme se ocitli sami, jako by jste vy byli Celaina kdo bojuje proti zrůdám, jako by jste se vy ocitli v podzemí a cítili mrazení na zádech a slyšeli skřípění nehtů o zeď. Ano takové napětí a tajemství je v knize ukázané až vám z toho mrazí a musíte číst pořád dál a dál.

Kniha je od začátku do konce čtivá a na konci si uvědomíte, že teď hned chcete mít po ruce další a další díl, aby jste se dozvěděli všechnu pravdu a hlavně se dočkaly šťastného konce.

Celaeniny vraždící schopnosti jsou vážně závistivé, ne jen že se ničeho a nikoho nebojí, do všeho se vrhá po hlavě, ale hlavně v její blízkosti by se člověk cítil vážně v bezpečí.

To že se v knize objevují opět záporáci, dodává knize jistý napětí a čtivost. Když jsou v jiných knihách záporáci, jako by mi tam vadili, tady jsem ráda že tu jsou a že se jim Celaena dokáže postavit i s holýma rukama. Ona je vážně úžasná.

Od začátku doufám, že na konci série získá Celaina lásku a zabije konečně toho šmejda krále! A Dorian, bude úžasný jeho nástupce, po boku milované královny a Celaina? Ta bude mít svoje království. (Aspoň v to doufám).

Vím že na tuto knihu je spousty recenzí a komentářů, ale chci vás přesvědčit že je ta kniha vážně super a hlavně vás nezkalme!

Opravdu doporučuji, jestliže se vám první díl líbil, rozhodně se těšte na druhý díl protože i ten vás nezkalme a bude vás od začátku do konce bavit. Úžasný už abych četla třetí díl!