Otolína a žlutá kočka - velmi vydařená kniha pro děti

recenze

Otolína a žlutá kočka (2016) / mmmisulka.r
Otolína a žlutá kočka - velmi vydařená kniha pro děti
Seznamte se s Otolínou Brownovou, která bydlí v mrakodrapu s názvem Pepřenka.
Zvláštní název, nemyslíte?Jistě jste všichni postřehli, že mi nedávno přišel balíček od společnosti Presco Group. Do teď na ten moment rozbalování nemůžu zapomenout, protože, za prvé, byla to pastva pro oči a za druhé, balíček byl plný nádherných věcí, které udělali radost nejen mě, ale i mému synovi. Co z toho pro začátek plyne? Že společnost Presco Group si zakládá i na oslovení svého zákazníka prostřednictvím milých dárečků a hlavně na velmi kvalitním balením zboží. Jsou to takové ty malé drobné detaily, kterých si všimnete, až když se vám dostanou pod ruku. Škoda, že to takhle nefunguje všude!

Otolína není jen tak obyčejné dítě. Je velmi zvídavá, chytrá a hlavně velmi srdečná. Sice jsem teď vyjmenovala celkem všední vlastnosti každého milovaného dítěte. Jenže, to, že je Otolína neobyčejná se dozvíte záhy, když se začtete do jejího příběhu.

Otolína žije ve velkém mrakodrapu, kterému se říká Pepřenka, asi nebude těžké uhádnout proč, jelikož jeho vizuální stránka opravdu připomíná pepřenku. Její rodiče hodně cestují a rádi svojí milované holčičce posílají pohlednice z různých míst. Otolína už má pohlednic celou velkou sbírku, její druhou vášní ve sbírání jsou boty. Trošku zvláštní, že? A to ještě není všechno. Tato malá holčička našla zálibu ve sbírání botek, jednu vždy nosí a tu druhou do páru schová do své velké sbírky. Takže ano, Otolína má každou botku jinou


Společně s panem Mourou a Otolínou budeme muset přijít na kloub ztrátám domácích mazlíčků a také šperků. Toť k příběhu. Teď ale ke skutečné funkci a podstatě této knihy.

...Můj dojem...
Můžeme bez otálení říci, že dětských knih je jako máku, Naučných, tvořivých a funkčních ale o dost méně. Tato kniha v sobě nese od každého trošku.

Jistě mi dáte za pravdu, že jako maminka, předčítající své ratolesti knihu, se musíte potýkat s množstvím otázek, dodatků a vysvětlení. Tato kniha je dokonale vytvořena k tomu, abyste své dítko zaměstnali a zodpověděli mu veškeré otázky, dokonce svoji ratolest můžete zapojit i samotného čtení.

Abych to lépe vysvětlila. V knize je samozřejmě samotný příběh, ale díky překrásné ilustraci a doplňkovým textům dostáváte mimo jiné i spoustu důležitého navíc. To je podle mě největší přednost této knihy. Děti mohou prstíčkem ukazovat a pracovat s příběhem díky chytrým a vtipným textovým doplňkům.

Knihu jsem otestovala na svém sedmiletém synovi, kterému se příběh moc líbil. Nebyl totiž ani příliš těžký na chápání. Větná jednoduchost byla dalším plusem. Musím říci, že díky zpracování knihy bylo těch otázek méně, ale zase se o to více dítě zapojilo do četby se mnou.

Chválím Presco za nápaditost, protože tyto knihy jsou opravdu skvostem na trhu. Více takových knih a spoustu dalších zajímavých příběhů!

Další velkou poklonu smekám před grafickou stránkou knihy a nádhernou vyšperkovanou obálkou. Možná bych obrázky více zpestřila barvou, ale to je asi jediná a minimální výtka.
Rozhodně doporučuji!Hodnocení: 95%
www.kniznidenicek.blogspot.cz

Míša :-)

Komentáře (0)

kniha Otolína a žlutá kočka recenze