Osm světů: Seznámení

recenze

Seznámení (2013) / MartinaF
Osm světů: Seznámení
Lea je obyčejná středoškolačka. Žije si normálním životem sedmnáctileté dívky v rodině, která si ji v pěti letech adoptovala. Ale v jeden okamžik se jí život úplně promění. Zjistí, že její rodina nepochází ze Země, ale z planety Osm světů.

Lea si na tuto novinku nestačila zvyknout, když k nim do rodiny táta Thomas přivede neznámého mladíka. Jmenuje se Harry a kromě toho, že je také Osmisvěťan a je velice přitažlivý, je i nájemný vrah. Což se pochopitelně nikomu z rodiny moc nezamlouvá.

Lea se s Harrym sblíží, ale krátce po Vánocích Harry zničehonic zmizí a nikdo neví kam. Je na Lee, aby Harryho vypátrala a pochopila, proč se ji pokusil zabít.


Moje překvapení, že knihu napsala třináctiletá slečna, neznalo konce. A když se naskytla příležitost si knihu přečíst, rozhodla jsem se, že šance využiji. Komu se poštěstí vlastnit knihu dospívající spisovatelky?

Začátek příběhu mě moc neoslnil. Připadlo mi, že je to takové trochu kostrbaté, příliš jednoduché a dětsky psané. Ale čím více jsem četla, tím více se mi děj zamlouval a dá se říci, že mě příběh vtáhl do sebe. Zápletka je vymyšlená velmi originálně, některé mimozemské vlastnosti však byly až těžko uvěřitelné. Některé mi ale přišly hodně zajímavé, např. způsob teleportace.

I přesto, že mi žádná postava úplně nepřirostla k srdci, za sebe můžu říct, že jsem si podle popisu a charakteristik udělala obrázek o tom, jak kdo vypadal. Sympatičtí byli však všichni a někdy jsem nevěděla, jestli mám Harryho zařadit mezi kladné postavy nebo záporáky. Lea však patřila mezi kladné postavy a určitě jí budou čtenářky fandit a říkat si, že by chtěly mít takové vlastnosti a velký talent jako ona.

Také jsem docela zvědavá, jak bude vypadat život na planetě Osm světů a doufám, že v příštím díle nás na tuto planetu autorka zavede.

Nicméně klobouk dolů. Vydat román ve třinácti letech je velký úspěch. Vzpomeňte si, co jste dělali vy ve třinácti letech. Za sebe můžu říct, že jsem rozhodně neměla žádnou velkou fantazii a spisovatelské nadání jsem také neměla. Slečna spisovatelka má můj obdiv, protože vymyslet příběh, zápletku a postavy tak, aby všechno do sebe zapadalo, chce talent a Marcela Remeňová ho určitě má.

Komentáře (0)

kniha Seznámení recenze