Oslava léčivých bylin a vztahu k přírodě

recenze

Kdo zachrání Bylínky? (2020) 5 z 5 / Patrikos
Kdo zachrání Bylínky?

Začínáme situací na světelné louce, kde se bylínci postupně představí a my zjišťujeme, že se objevila i Aloe, která na louku nepatří , ale byla houževnatá a zakořeněna i zde. Na louku přestaly docházet děti, aby sbíraly bylínky a oni mají pocit, že se ve městě něco začalo dít. Je třeba vyslat někoho, aby to zjistil.
Putování odvážném chrpa a bázlivého řapíka naskýtá platformou uvědomění si jak děti potřebuji čas a prostor, aby se v nich odvaha budovala.
Porovnání léčiv z lékárny vůči léčivům z přírodních zdrojů nechám na rodičích dětí.
V dnešní době se málo vidí kniha, která má v sobě více rovin: seznámí s fakty, poučí o fungování přírody, vytvoří příběh plný pozitivních vztahů. Zjištění změny situace v okolí, hledání důvodu této změny; rozhodování, kdo se vydá na cestu, a na závěr zjištění, že svět se sice mění, ale nemusí se měnit naše přesvědčení a osvědčené postupy.
Velmi moje děti zaujala Bylibabča, která srozumitelným způsobem vyložila užitečnost a využitelnost oblíbených bylin na naše zdraví.
Co se týče řapíku, jenž se postupně mění a získává smělost, ten si mě osobně velmi získal.
Další postavy a jejich růst je již překvapením pro čtenáře.
Autorka se mě oslovila svým hlubokým citem pro křehkost dětské duše - co je skryto, bude odhaleno.