Opravdu kniha roku 2015 ?

recenze

Dívka ve vlaku (2015) 3 z 5 / sedlaczek
Dívka ve vlaku

Dívka, která jezdí vlakem do Londýna každý den sleduje okolí a představuje si různé příběhy jedné rodiny. Až jednoho dne se jí něco nepozdává a tak se rozjíždí celý příběh. Kde zjistíme, že se ztratí jedna žena a že dívka která se pouští do pátrání po ztracené ženě se před několika lety rozvedla a shodou okolností dříve bydlela v sousedství s pohřešovanou ženou. Postupně se seznamujeme s jejím exmanželem a jeho novou ženou s jejich dítětem. Dále s mužem pohřešováné, který je pro naši dívku velmi přitažlivý. No a objeví se i psychiatr a spolubydlící naši hrdinky. Musím uznat, že mě kniha bavila od začátku až do konce. Možná, že bude někomu dělat problém se vyznat v prolévání se příběhu na začátku knihy, kdy jednou čteme za Rachel potom za Meggi a ještě za Annu. Věřte ale, že vše se v dobré obrátí a nakone tomu porozumíte stejně jako já. Zhruba od poloviny se příběh opravdu rozjíždí a čte se velmi dobře. I když mi v jednu chvíli připadalo, že jedna z hlavních postav nedělá nic jinýho, než že utíká do svého pokoje a tam na tajňáka před svou spolubydlící zvesela popíjí a závěr příběhu má opravdu rychlý spád, tak knihu doporučuji. Jenom bych ji nenazíval knihou roku 2015 ani nějakého jiného. Takovou knihou prostě není. Pokud bych měl hodnotit tak 80 %.

mira.l
04.02.2017

Brzy, jazyk, nazývat, Ruzyně....