Opravdu jsou věci, po kterých toužíme, ty které potřebujeme?

recenze

Stačí jen chtít (2017) / Cassandra_H.
Opravdu jsou věci, po kterých toužíme, ty které potřebujeme?
Kaylee Dunhamová není jako dívky ostatní dívky jejího věku. Ve škole se jí vyhýbají, vlastní matka si myslí, že je vhodná na psychiatrii a její bratr trpí smrtelnou nemocí postihující ledviny.
Když se mezi studenty střední školy v Nottawě objeví nový fenomén ve formě internetové stránky, která vám nabízí, že splní každé vaše přání, začnou se dít věci, které nikdo předtím nečekal.
Studenti si začínají přát, až přehršle přání, která jak se postupně ukáže nejsou tak zadarmo jak se předtím domnívaly.
Koneckonců, nic přece není jen tak…

Kniha byla dle mého názoru velmi dobře zpracovaná. Až do posledních stránek jsem neměla nejmenší tušení, kdo by mohl za NEEDem stát a autorce se navíc podařilo skvěle pracovat s chováním postav, takže se mi v průběhu téhle vcelku tenké knížky podařilo vystřídat opravdu mnoho podezřelých.
Na druhou stranu se mi nelíbilo autorčino přehazovaní formy psaní z jedné kapitoly na druhou. Kapitoly s Kaylee byly psané formou jejího pohledu zato všechny ostatní byly psány z pohledu třetí osoby.

Kniha byla opravdu zajímavá a rozhodně bych si přečetla další díly (kdyby ovšem nějaké byly). Určitě doporučuji, obzvlášť pro milovníky YA detektivek. Kniha má za mě 3,5/5.

Komentáře (0)

kniha Stačí jen chtít recenze