Opravdový jedináček...

recenze

Jen jeden den (2014) / Dee-na (258 views)
Opravdový jedináček...
Málokdo, kdo není jedináček, pochopí náš život. Ono je to podle lidí úplně skvělé být sám... Jenže oni vidí jen miliony dárků, no a že jsme jen my a nemusíme se o nic dělit. No, ono to tak růžové není - my jsme sami, ano, ale pořád. Tím pádem je na vás kladena o mnoho větší pozornost rodičů a jejich ambice. Podobně jak to měla hlavní hrdinka, to mám i já. Nechci tady vypisovat ale problémy jedináčků, píšu sem kvůli knize.
Kniha je perfektní. Kompletně změnila moje nahlížení na život. Pocity a celkově život jedináčka jsou zde skvěle zachyceny, aspoň já jsem se zde v mnoha ohledech viděla. Ve více než mnoha!
Dalším velkým plus za mě je tam francouzština! Znovu mi to dodalo energii a chuť se ji pořádně učit...
Ta zmínka Prahy, tu bych přisoudila práci překladatelky, ale i tak je dílo překrásné. Mnohonásobně lepší, než Jestli zůstanu.
Popis Paříže... Co dodat, Francie jako samotná je nádherná, hned se mi vybavily vzpomínky na můj výlet do téhle překrásné země a jejích zákoutí.
Jen jsem byla rozhozená koncem. Prostě to takhle seknout? Opravdu? Celou dobu jste napjatí, jestli ho najde, a když už jste konečně u rozuzlení, čekáte na jeho reakci, tak konec? Ubíjí mě každá minuta, co nemám další díl.
Opravdu krásná kniha :) Za mě ji stoprocentně doporučuji!

kniha Jen jeden den recenze