Opatruj mě

recenze

Opatruj mě (2015) 2 z 5 / Maragad
Opatruj mě

Maya Banks na knižním trhu rozhodně není žádným nováčkem. Na svém kontě má již řádku knih, z nichž nejznámější jsou nejspíš její poslední série, jež u nás vyšly pod názvy Bez dechu a Temné touhy. Autorka píšící literaturu pro ženy se tentokrát rozhodla do svého příběhu zakomponovat i nadpřirozeno. A jaký je tedy výsledek?

Ramie St. Claireová si myslela, že je konečně v bezpečí. Doposud pomáhala při hledání pohřešovaných žen. Jenže to má háček, pokaždé když se mentálně spojila se zmizelou ženou, cítila to co ona. Všechny ty hrůzy se děly i jí, a to ji ničilo. Ovšem to nebyl hlavní důvod, proč se nyní musí skrývat. Při posledním hledání bylo něco jinak. Únosce ji dokázal vycítit a teď ji pronásleduje, je to lovec a ona je pro něj největší výzvou.

Jenže pocit bezpečí pomine hned poté, co ji nalezne přitažlivý Caleb Devereax, jemuž se ztratila sestra, a on už nevěděl, co si počít. Donutí Ramie, aby mu pomohla. Ona pak opět utíká, ale po roce musí požádat Caleba o pomoc, její pronásledovatel se totiž dostal opravdu velmi blízko a Ramie se nemá na koho jiného obrátit.

Modlila se, aby se jí nyní podařilo zahladit i ty sebemenší stopy. Aby se schovala a nikdo ji nikdy nenašel. Protože kdyby ji našel muž, jehož cílem bylo ji zničit, nepřežila by to. A její smrt by nebyla rychlá ani milosrdná. Zemřela by v agonii a s každým nádechem by si přála, aby byl jejím posledním. ~Opatruj mě, str. 17~

Maya Banks je americká spisovatelka. Píše romantické, erotické nebo skotské historické romány. S manželem a dětmi žije v jihovýchodním Texasu. Když nepíše, věnuje se rybaření, cestování nebo hraje poker. Miluje, když se hrdina zamiluje na první pohled a ví, že žena, kterou potkal, je ta pravá. A to je také častým tématem jejích knih. Napsala také několik knih s paranormální tematikou. K jejím oblíbeným autorům patří například Christine Feehan, Julie Garwood, Sharon, Linda Howardovy či, Elizabeth Lowell.

Opatruj mě je těžko zařaditelná kniha. Sexuálních scén je v knize pomálu, a tak by se těžko dala zařadit mezi erotické romány, na něž jsou čtenáři od této autorky zvyklí. Jde o paranormální romanci, v níž je použit velmi zajímavý námět, který bohužel Maya Banks zcela nevyužila. Příběh je spíš drama s prvky thrilleru, kdy hlavní postavy neustále řeší psychické rozpoložení Ramie. A jelikož se pohledy střídají, tak se některé scény opakují – jednou jsou z pohledu Caleba a poté z pohledu Ramie. Bohužel jsou ve výsledku stejné, a tak to čtenáři může připadat jako zbytečné natahování děje.

Postavy jsou dostatečně vykresleny, ale moc k nim nepřilnete. Ramie sice nepřejete nic zlého, ale úplně sympatická vám také nebude, ještě že je tam aspoň sexy Caleb. Postava vraha mě osobně zaujala ze všech nejvíce a pohled z jeho strany je dokonalý.

Ovšem i přes tyto nedostatky je Opatruj mě velmi čtivou knihou a já osobně jsem velmi zvědavá na další díl, zda se Maya Banks poučí ze svých chyb a kniha Ochraňuj mě, jež vyšla také u nakladatelství Baronet, bude lepší než první díl.