Odpovědi skrývající se v minulosti

recenze

Nejtemnější hodina (2018) / Kikina182
Odpovědi skrývající se v minulosti
Už byla odhalena jak minulost Dawn, tak její dcery, ale k úplnému rozuzlení mnoha tajemství rodiny Cutlerových se musíme vrátit mnohem dál do minulosti. Konkrétně k mládí Dawniny babičky Lillian. Tahle na první pohled přísná a zásadová žena má totiž mnohem zajímavější život, než se zdá.

Vyrůstala s rodiči a se dvěma sestrami. Vypadalo to, že žije v klasické rodině, která nemá žádná tajemství. Ale ukázalo se, že její rodiče ve skutečnosti nejsou jejími pravými rodiči. V té době se Lillianin život naprosto změnil. Její život už nebyl poklidný, ale spíše nevyzpytatelný, plný překážek, se kterými se musela vypořádat.

Virginia C. Andrews byla opravdu úžasná spisovatelka s mnoha skvělými nápady. Svědčí o tom i to, že jsou její série znovu vydávány v novém kabátku. A já jsem za to jedině ráda, protože jsem si její knihy moc oblíbila. Zejména pak Ságu rodu Cutlerových. A jelikož staré vydání už není nikde moc k dispozici, nemohla jsem se dočkat chvíle až vyjde v novém i závěrečný díl této série.

Přestože se od prvního dílu několikrát změnily vypravěčky, nezměnilo se to, že je kniha napsána v ich formě a čtenář má tedy plný náhled do mysli hlavní hrdinky a zároveň vypravěčky, což je v tomto případě Lillian.

To, že se tentokrát úlohy vypravěčky ujala Lillian na knize nic nezměnilo, alespoň co se stylu psaní píše. Pořád se čte stejně skvěle, jako u všech předchozích dílů. Začnete číst první kapitolu a než se nadějete, jste už na konci knihy. Zrovna u této autorky si toho cením obzvlášť. U mnoha příběhů, které vznikly už před desítkami let, mám problém se začíst, ale u Virginie C. Andrews se mi něco takového nikdy nestalo.

Opravdu hodně jsem si oblíbila Dawn, kolem které se příběh točil na začátku série. Je tedy opravdu škoda, že v téhle knize nevystupuje, ale na druhou stranu musím uznat, že kniha je i s Lillian jako hlavní postavou opravdu zajímavá. Autorka prostě lidi uměla šokovat v každé své knize, a to se nezměnilo ani v posledním díle této série.

Navíc se mi opravdu líbí, že jsem dostala možnost poznat, jaká byla Lillian dříve. Zjistit, co všechno ji dovedlo k tomu, aby byla taková, jaká je v současnosti. Proč se chovala k Dawn tak, jak se chovala. A musím říct, že mi tahle kniha osvětlila mnoho věcí, ale zároveň mi nabídla úplně nový zajímavý příběh, který jsem si opravdu ráda přečetla. A tak, i když to není úplně takový závěr, jaký jsem čekala, jsem opravdu spokojená.

Musím však říct, že mě vážně mrzí, že další nádherná série od téhle úžasné autorky končí. Klidně bych snesla ještě pár dalších dílu, ale bohužel se jedná pouze o pentalogii. Rozhodně však doufám, že se nejedná o poslední knihu, kterou jsem od autorky četla. Napsala toho totiž mnohem víc a bylo by skvělé, kdyby byly i další její série znovu vydány. Opravdu doufám, že se tak stane a to brzy, protože jak už jsem řekla, stará vydání v podstatě nejsou k sehnání a já bych nerada přišla o další úžasné příběhy z autorčina pera.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji nakladatelství Moba.

Komentáře (0)

kniha Nejtemnější hodina recenze