Odporné věci na denním pořádku

recenze

Urban Games (2014) / MikeDV3 (197 views)
Odporné věci na denním pořádku
Rodiče už od útlého věku říkají svým dětem, že jestli chtějí odměnu musí proto něco udělat. Tvůrci Urban games na tato slova pamatovali a postavili hru na docela podobném principu. Soutěžící dostávají od tvůrců úkoly a za jejich úspěšné plnění získávají tučnou finanční odměnu. Takto by se dala v kostce shrnout pravidla Urban games.

Na knize mě velmi zaujala její drastičnost a to, že se autor nebojí zacházet do hrůzných detailů. Prostě nic pro slabé povahy.

Také jsem měl problémy vžít se s postavami. Jediné postavy se kterými jsem se jakžtakž vžil byly Sára, Theo a Dross. Ostatní tam prostě jen tak byly a ničím mě moc nezaujali.

Musím vyzdvihnout úkoly, které museli soutěžící podstupovat. Ty byly promyšleny do nejmenších detailů a při jejich čtení jsem byl napnutý k prasknutí. Pro příklad můžeme uvést jedení nechutných věcí, nebo vystavování žíravým látkám. Je toho zkrátka požehnaně a stereotypem nebo pomalými pasážemi Urban games rozhodně netrpí.

Urban games není rozhodně špatná kniha a na to že to je autorova úplně první dílo si u mě vůbec nevede špatně. Sympatickou věcí je také nízká cena knihy, takže jestli nad koupí váháte tak směle do toho a půl je hotovo.

kniha Urban Games recenze