Odporné věci na denním pořádku

recenze

Urban Games (2014) 4 z 5 / MikeDV3
Urban Games

Rodiče už od útlého věku říkají svým dětem, že jestli chtějí odměnu musí proto něco udělat. Tvůrci Urban games na tato slova pamatovali a postavili hru na docela podobném principu. Soutěžící dostávají od tvůrců úkoly a za jejich úspěšné plnění získávají tučnou finanční odměnu. Takto by se dala v kostce shrnout pravidla Urban games.

Na knize mě velmi zaujala její drastičnost a to, že se autor nebojí zacházet do hrůzných detailů. Prostě nic pro slabé povahy.

Také jsem měl problémy vžít se s postavami. Jediné postavy se kterými jsem se jakžtakž vžil byly Sára, Theo a Dross. Ostatní tam prostě jen tak byly a ničím mě moc nezaujali.

Musím vyzdvihnout úkoly, které museli soutěžící podstupovat. Ty byly promyšleny do nejmenších detailů a při jejich čtení jsem byl napnutý k prasknutí. Pro příklad můžeme uvést jedení nechutných věcí, nebo vystavování žíravým látkám. Je toho zkrátka požehnaně a stereotypem nebo pomalými pasážemi Urban games rozhodně netrpí.

Urban games není rozhodně špatná kniha a na to že to je autorova úplně první dílo si u mě vůbec nevede špatně. Sympatickou věcí je také nízká cena knihy, takže jestli nad koupí váháte tak směle do toho a půl je hotovo.