Obyčejný příběh s neobyčejným zážitkem

recenze

Letní sázka (2021) / ciniminisek
Obyčejný příběh s neobyčejným zážitkem
January přijíždí do nově zděděného domu na břehu Michiganského jezera v ne úplně dobrém rozpoložení: tíží ji otcova smrt a tajemství, které se po jeho smrti dozvěděla. Navíc se jejím novým sousedem stane právě Gus, bývalý spolužák z vysoké školy, s nímž celé roky studia soupeřila. Rychle ale zjistí, že toho mají společného mnohem víc než jen zážitek z dávného kolejního večírku. Například to, že oba shodně trpí neschopností dopsat svou knihu.


Na tuto knihu jsem se nesmírně těšila a to především díky neotřelému námětu knihy. Zasadit do děje dva spisovatele, kteří trpí autorským blokem je možná vysoce nepravděpodobným příběhem, každopádně já to hrdinům naprosto věřila. Mohlo by se říci, že se znovu setkáváme s klasickým vzorcem nenáviděných aktérů, kteří postupně rozevírají srdce vzájemné lásce, avšak ono to tak úplně nebylo. Jejich vzájemná chemie srší z každé stránky a díky tomu se čtenář po celou dobu hloupě usmívá a přeje si, aby mohl prožít alespoň kousíček jejich příběhu. Ačkoliv si celkem brzy čtenář udělá obrázek o následujícím průběhu vyprávění i samotném závěru, jemný nádech tajemství si zde také najdete. V této knize není nic, co by bylo rušivým elementem a nenajdete zde ani žádné hluché místo.

K odtrhnutí od knihy se budete muset nutit a to nejen díky skvělé dějové linii. Kniha je psána snadným stylem a dobře pochopitelným jazykem, zkrátka obyčejně a lidsky. Postavy jsou věrohodné a se spoustou jejich myšlenek se čtenář dokáže ztotožnit. Letní sázka je naprosto vhodný kandidát na letní čtení, kdy budete prahnout po kousku krásy, naděje a dobré nálady.

Naprosto milé, uvěřitelné, romantické a především zábavné čtení, tak bych mohla v souhrnu popsat titul Letní sázka. Je to druh oddechové knihy, který si šetříte, co to jen jde, jelikož nechcete, aby skončil. Pokud tedy sháníte knihu u které nechcete příliš přemýšlet a naopak chcete vtrhnout do krásného a dojemného děje, je Letní sázka přesně ta pravá.

Komentáře (0)

kniha Letní sázka recenze