Nyxie část druhá aneb boj o planetu?

recenze

Nyxia nespoutaná (2019) / Spuffy
Nyxie část druhá aneb boj o planetu?
K tomuto pokračování jsem se chystala už pěkně dlouho. Její první jsem přečetla před dvěma roky, což už je nějaká ta chvilka. Ale v rámci dočítání sérii, jež mám v tomto roce jako jednu z priorit, byla vybrána první právě Nyxie. A tak když mám konečně i její závěreční díl, nebylo žádné výmluvy a pustila jsem se do ní.
A ano i když ode mě dostala prakticky stejný počet hvězdiček, to, co mi na prvním díle nesedlo, jsem zde již nenašla. Což byl převážně pocit toho, jako by se děj pořád točil dokola. V pokračování nám konečně začíná pořádná akce, a nestačila jsem se ani na chvilku nudit. Akce prakticky následovala další. Nemluvě o tolika zvratech, až se to nedalo stíhat. Proto pokračování Nyxie v tomto měřítku můžu rozhodně doporučit. A proč mám i tak dole tu jednu hvězdičku? Přesto že to bylo opravdu napínavé čtení, na mě tam bylo až moc té smutné části (tím mám samozřejmě namysli úmrtí postav.) Příběh nám konečně ukáže i pár těch skrytých tajemství, jež nám ale otevřou další vrátka k dalším neznámým. Díky čemuž rozhodně budete potřebovat i ten závěrečný díl. Já se na něj rozhodně těším, ale mám krapet obavy. Kdo to všechno nakonec přežije? Kolik ztracených životů tato cesta vlastně bude ve svém závěru mít?

kniha Nyxia nespoutaná recenze