Nová YA kniha.. Nový, nevšední příběh.

recenze

Běsnící světlo (2016) 5 z 5 / DariDerek
Běsnící světlo

DO KRAJNOSTI VYČERPANÁ

Lucille dovedou potrápit hluboké duševní zmatky, až neví kudy kam. Její rodiče selhali a ona se ze dne na den ocitla bez pomoci sama s malou sestrou. Musí čelit zraňujícím aspektům lidské existence, zvlášť když si dala slovo, že malou Wren udrží ve své péči. Není to nejlepší doba pro osudovou lásku a ještě k tomu má Digby svoji dívku, Lucille ale ví s naprostou jistotou, že jestli nic nepodnikne, ztratí kus svojí duše a bude navždycky litovat.

NACHÁZÍ SVOJE SILNÉ STRÁNKY

V bitvě o znovunabytí vnitřní vyrovnanosti selhává znovu a znovu. Je absolutně vyčerpaná a víc už nemůže unést... pak si ale uvědomí, že kupodivu právě komplikovaná láska plná rozporů jí pomáhá, aby ve svém nitru odkryla nové dimenze a objevila svoje silné stránky.

Toto je přesně ta kniha, u které mi vadí počet stran. Chtěla bych jich asi jednou tolik. Ne asi, určitě! :)

Jedná se o novou YA literaturu na našem trhu. Nutno podotknout, že je jedná o horkou novinku nakladatelství Leda, která je opravdu, ale opravdu dobrá. Hlásím, že přečteno za pár hodin, za jeden den a lituju, že to nemá více stran. A doufám, že to bude mít pokračování, protože ten konec byl.... vrrrr... :)

"Chce se mi svlíknout z kůže a pak ji přes sebe zase přetáhnout tak, abych měla zakryté oči a mohla v sobě zmizet a už nikdy se nevynořit."

I když je hlavní téma v knize zásadní a vybočuje z normálu, tak přece jen bych tuto knihu řadila mezi oddechovky. Neříkám, že to skončí dobře, protože se tak nestane, záleží opět na úhlu pohledu, ale je to příběh, který vás pohladí na duši, vy se u čtení budete usmívat a budete otáčet stránky bez přestávky, jednu za druhou. Já si udělala u knihy asi dvě povinné přestávky a to jsem vrčela, protože nechcíííí.. :) A podotýkám - na jednu "přestávku" jsem se těšila jak celý týden, ovšem když jsem začala číst Běsnící světlo, všechno šlo tak nějak bokem... :)

Celkově se mi kniha moc líbila, opravdu. Je krásná nejen obálkou, na což jsem si už zvykla u LEDy, ale také písmo, jakým je napsána, je moc příjemné. Čte se sama. Jsem se nestačila ani divit, jak rychle a v pohodě písmenka ubíhají, s jakou rychlostí otáčím stránky a v jaké megarychlosti je konec.
Dojemný příběh, plný akce, kdy se téměř osmnáctiletá Lucille musí snažit vyřešit problémy dospělých a i své. Příběh, který vám vyplní prázdné dny, který si sebou vezměte na dovolenou, na den k vodě nebo jen tak do parku na lavičku za slunného dne.

Doporučuji knihu všem. Je o vnitřní síle, je o tom, že když se člověk snaží, vždy dokáže najít schůdné řešení, i když cesta k němu je mnohdy křivolaká a plná nástrah, které jej můžou odrazovat. Ovšem stačí silná vůle a dá se to zvládnout. Zatnout zuby, zakousnout se do toho, co si člověk přeje a vše může být tak, jak si každý z nás přeje.

Děkuji nakladatelství LEDA za poskytnutí recenzního výtisku a knihu si můžete koupit ještě se slevou přímo tady.
Věřím, že nebudete litovat a budete tak spokojeni, jako já.

Mějte se báječně!
Daramegan

DariDerek
DariDerek
24.05.2016

Tohle se neříká.. aspoň teda ne určitě v recenzi, jak to dopadne :D

Zrzka89
Zrzka89
24.05.2016

Pěkná recenze. A ono to nemá Happy end?