Noční můry na jedničku! :)

recenze

Počet stran: 124
Nakladatelství: Argo
Orig.název: Christmas Tales of Terror
Překlad: Vít Penkala

" Výjev, který ho uvítal, se mu vtiskl do paměti navždy. Miranda ležela na koberci, oči vytřeštěné, a z uší jí v pramíncích vytékala krev. Okno bylo rozbité, okenní křídla zplihle visela v závěsech. Pan Butler se k němu rozběhl a vyhlédl ven, ale neviděl nic."

Praskající oheň v krbu, plíživé kroky křupající ve sněhu a doslova mrazivé tušení hrůzy. Ano, opět jsou tu tolik oblíbené Příšerné příběhy britského autora Chrise Priestleyho. V sedmi příbězích prodchnutých tajuplnou, strašidelnou atmosférou čeká na čtenáře spousta geniálně nečekaných zvratů a samozřejmě nezbytné, hrůzu nahánějící poučení, že není radno porušovat pravidla ani psané či nepsané zákony a že zlé, zlomyslné chování je po zásluze potrestáno.

No teda, tohle bylo dokonalé. Dostala jsem se k této knize úplně náhodou, když jsme se dívaly s holkama, co vše vychází na velký knižní čtvrtek a i když je tato kniha určena čtenářům od deseti let, já ji musela mít. Už kvůli obálky, která mne zaujala a říkala si, že když bude moc dětská, tak to schovám pro nadcházející generaci, která ji jednou přečte s radostí.
Ale co se nestalo... První příběh mne okouzlil, druhý více a za necelé dvě hodinky jsem měla dočteno a musím tedy říct, že si nejsem jistá, zda-li to je kniha pro desetileté "děti".
No opravdu, i já měla co dělat, abych byla v klidu, protože některé věci, které se udály, byly příšerné. Jsem se rozhodla, že nebudu od této chvíle lhát, závidět, myslet jen na sebe a všechno ostatní, protože opravdu nechci, aby se mi v pokoji objevil sněhulák nebo vojáček. :)

Kniha je psána velmi svižně, ani se člověk nenaděje, a už je v polovině, kratší příběhy jsou opravdu plné ponaučení, ale také podány formou, kdy by mladší děti mohly mít "zlé" sny. Tudíž bych to možná doporučovala pro generaci 14-15 +.

Jinak té knize nemám co vytknout, jen jsem se utvrdila v tom, že si musím sehnat i ostatní díla Chrise, protože mne upoutal. I dospělý člověk, jako jsem já, dokáže ocenit takto pojaté příběhy, ve kterých je jasně napsáno ponaučení. A když děti budou zlobit, čtěte jim to před spaním. Za trest! :)

Perfektní a kniha získává plný počet bodou. :)

Daramegan