Noc předtím

recenze

Noc předtím (2014) 4 z 5 / MartinaF
Noc předtím

Caitlyn se ráno probudí a má pořádné okno. Z předchozí noci si vůbec nic nepamatuje. Jaké je ale její zděšení, když zjistí, že všechno kolem ní je od krve. Otázka zní, čí je to krev? Odpověď na sebe nenechá dlouho čekat. Je to krev jejího téměř bývalého manžela Joshe, který byl tu noc brutálně zavražděn.

Podezření padá na Caitlyninu hlavu, protože její auto bylo spatřeno u domu jejího muže. A to není vše, co se v městečku Savannah stalo. Záhy dochází k dalším vraždám - někdo systematicky zabíjí Caitlyninu rodinu. Jaký má vrah motiv? Je opravdu Caitlyn vražedkyně nebo jen obětní beránek a i jí se sčítají nitky jejího života?

Případu se ujímá dvojice detektivů Reed a Morisetteová. Je na nich, jak se případu chopí a jak ho vyřeší. Nebudou to mít snadné, stop je málo, možných vrahů je opravdu hodně, ale ten skutečný je jen jeden.

Knižní anotace mě přesvědčila k tomu, abych si Noc předtím přečetla. Příběh byl velmi zajímavý a přijdou si na své jak vyznavači thrillerů, tak i těm, co mají rádi thrillery a romantiku dohromady, protože i v tomto příběhu byla láska. Byla jsem tímto docela (a mile) překvapená, protože ve většině krimi příběhů se láska nevyskytuje. Ale i přesto byl tento vztah tak trochu mimo hlavní příběh a bylo to velmi příjemným zpestřením.

Caitlyn je pětatřicetiletá žena a je na tom hodně psychicky špatně. Zemřela jí malá dcera a ona se z této smutné události dosud nevzpamatovala. Začala chodit k psycholožce, ta však jednoho dne zmizí a na její místo nastoupí charismatický Adam Hunt. Sympatie jsou vzájemné, ale může mu Caitlyn plně důvěřovat?

Deprese a psychická choroba se v jejich rodině často dědí a všichni ji považují za blázna. Její výpadky paměti jsou dost děsivé a také časté a je možné, že spáchala vraždu či dokonce vraždy a ona si nic nepamatuje? To by bylo hodně špatné a hlavně, všechny indicie vedou k ní.

Detektivy v příběhu představuje docela nesourodá policejní dvojice - Sylvie je čtyřikrát rozvedená matka samoživitelka dvou malých dětí a její děti ji často ovlivňují i v práci. Přesto je to drsňačka a nic ji jen tak nerozhodí. Její parťák Reed jde za svým cílem jak buldok a nepustí, dokud případ nevyřeší.

První kapitoly byly velmi napínavé, až jsem je přečetla jedním dechem. Do poloviny knihy se seznamujeme se členy rozvětvené rodiny Montgomeryů se všemi jejich hříchy a problémy, nahlédneme také do mysli vraha. Ve druhé polovině už příběh přitvrzuje a poslední třetinu knihy jsem přečetla tak rychle, že jsem se nestačila divit. Bylo to napínavé, množství mrtvých postupně přibývalo a závěrečné rozuzlení bylo velmi překvapivé a rozhodně jsem ho nečekala.

Kniha se četla velmi lehce, na žádném místě jsem se nenudila a s napětím jsem očekávala, co se bude dít dál. Knihu vřele doporučuji k přečtení, protože stojí za to.